Люди

Незабаром калуські шахтарі отримають пільги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 14 серпня, на своєму вечірньому засіданні Верховна Рада України розглянула у першому читанні і підтримала законопроект народного депутата Ольги Сікори про захист прав шахтарів. Законопроект у першому читанні набрав 281 голос «за», жоден народний депутат не голосував «проти» або «утримався».

шахтарі

Нагадаємо, 6 листопада минулого року народний депутат України Ольга Сікора зареєструвала проект Закону України «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» щодо працівників калієво-магнієвих копалень», повідомляють Вікна.

Річ у тім, що на сьогодні калуські шахтарі, які працювали у шахтах, не мають тих пільг і переваг, які дає закон «Про підвищення престижності шахтарської праці». Адже, вони видобували калієво-магнієву руду, а в цьому законі вказується, що «його дія поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди».

Відтак, органи Пенсійного фонду України, посилаючись на те, що у законі прямо не вказані «калієво-магнієві солі та магнієві солі», не поширюють його дію на шахтарів, які їх видобували.

До народного депутата України звернулися калуські шахтарі з проханням допомогти їм добитися відповідного статусу. Ольга Сікора спочатку звернулася до ПФУ, щоб виправити ситуацію, однак, як з’ясувалося, без внесення змін до законодавства це зробити неможливо.

Внесенню законопроекту у ВРУ передувала тривала підготовка, зокрема збір інформації в управліннях ПФУ щодо чисельності шахтарів, які видобували калійно-магнієві і магнієві руди, та потреби у коштах для виплати їм пенсій за Законом «Про престижність шахтарської праці».

У випадку застосування закону до цієї категорії шахтарів потреба у коштах на виплату пенсій зросте несуттєво.

Так, згідно з даними Державного науково-виробничого підприємства «Державний інформаційно-геологічний фонд України», калієво-магнієві солі в Україні видобувалися лише у Калуші та у Стебнику Львівської області.

У Калуші і Калуському районі, Дрогобичі та Дрогобицькому районі, за даними управлінь ПФУ, є близько 400 осіб, на яких, у разі прийняття законопроекту, буде поширюватися дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Ціна питання відновлення справедливості щодо шахтарів — близько 5 млн. грн. на рік.

Уже на вересень планується розгляд цього законопроекту у другому читанні .

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: