Люди Світ

Невідворотна смерть. У Франківську презентували книжку про паліатив “Parasol”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ілюстровану збірку оповідань і есеїв “Parasol” презентували у Франківську у понеділок, 29 травня. Автори збірки через свої тексти розповідають про смерть, життя, боротьбу за життя і покращення умов цієї боротьби.

 

У книжці – 14 текстів письменників, блогерів і журналістів не лише про паліатив, а й про операбельний рак чи пацієнтів, які зустрілися зі своєю хворобою на окупованій території.

На презентацію у франківському медуніверситеті завітала головна лікарка місцевого хоспісу Ірина Слугоцька.

“Кожен рано чи пізно стикається з потребою паліативної допомоги, – говорить Слугоцька. – Вона є всебічною – медична, психологічна, соціальна і духовна. Адже основна її мета – максимально забезпечити якісне життя пацієнтові в його останні дні, а також і його родині”.

Присутні на презентації автори розповідають, що описали в книжці власний досвід, адже на певному етапі їх близькі теж стали паліативними пацієнтами.

“Паліативна допомога виявилась для мене новою темою, – каже Юрій Строкань. – У мене народився син, і в нього не працювали легені. Тоді виявилося, що навіть в утробі матері дитина може стати паліативним пацієнтом. І коли ти опиняєшся в такій ситуації, спершу почуваєшся розгубленим. Ця книжка спонукає до розумів”.

Авторка Галина Крук намагалася підняти питання людського ставлення до цієї проблеми.

“Ми не знаємо, як себе поводити, – говорить Галина. – Часто люди хибно вважають, що якщо не можуть допомогти фізично, то й морально такому пацієнтові не зарадиш. Як митець, я у свій спосіб в цьому оповіданні поділилася своїм досвідом. І може, комусь він допоможе”.

Автори додають, що паліативна допомога стосуються не лише пацієнта, а й усієї родини, яка не знає, як поводитися в такій ситуації. Книжка називається “Parasol”, оскільки парасолька є всесвітнім символом паліативної допомоги.

Над текстами для цієї непростої книжки працювали письменники: Олександр Бойченко, Анастасія Леухіна, Галина Крук, Павло Коробчук, Зоя Казанжи, Маріанна Кіяновська, Сергій Жадан, Юрій Ярема, Юрій Строкань, Марина Єщенко, Олександр Михельсон, Юлія Ілюха, Олег Короташ.

Кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою», тобто засобом захисту та підтримки, який образ, сюжет чи сигнал необхідно зафіксувати й донести тут і зараз до українського читача.

Збірка вийшла у “Видавництві Старого Лева”. Упорядники книжки – письменник Іван Рябчій та художник Андрій Єрмоленко.

 

Також до проекту долучилася акторка Ірма Вітовська. Сьогодні о 18:30 у громадському ресторані Urban Space 100 відбудеться зустріч із нею, тема – паліативна допомога.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.