Люди

Не стало франківської художниці Олени Рубановської

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківська художниця Олена Рубановська останні роки жила в Італії. Останнім часом Олена боролася з онкологією, впала та отримала важкі травми – перелом таза.  Недавно її рідні оголошували збір коштів, щоб перевезти її в Україну. За три дні після приїзду, ввечері 3 вересня, Олени Рубановської не стало. Про це повідомляють її друзі та колеги, пише Репортер.

4 вересня, о 18.00 – парастас у Будинку смутку на вулиці Ребета в Івано-Франківську. 5 вересня, о 10 00, теж у Будинку почнеться похорон. Поховають Олену Рубановську на цвинтарі селі Микитинці (вулиця Юності).

Нині, 3 вересня, ввечері відійшла від нас Олена Рубановська, – повідомила Анна Кирпан.

Оленка повернулась. Але не до нас. RIP, – написав Ростислав Шпук.

Оленочка. Лєна. Наша Рубановська. Така красива, витончена, шляхетна. У всьому талановита. Створити ілюстрації, дизайн, зробити прикрасу своїми руками – будь ласка, Оленка зробить на найвищому рівні, – написала Мар’яна Савка. –  Прекрасний голос, прекрасне танцювальне тіло. Спів і танець.
Як багато ми переспівали, верстаючи ту нашу найпершу книжку. Певно, всі лемківські пісні, які лиш знали. А як танцювали у на той час зовсім крихітній кав‘ярні Світ кави з відкритим дверима в літній львівський дощ.
Ти створила наш найперший логотип левчика за друкарською машинкою. Ти зробила мою «Гірку мандрагору» книжкою з улюбленим дизайном. Ти була сама довершеність.
Лети туди, де ангели заберуть тебе у свій найкращий хор. Olena Rubanovska вже ніщо не болить тебе. А нам дуже боляче, що так рано. Лети, пташечко. Любов залишається з нами.

Довідково:

Олена Рубановська вчилася на художньо-графічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Згодом перевелася у Львів до Поліграфічного інституту, тепер Українська Академія друкарства. Дипломною роботою Олени стала дитяча книжка «Сорока-Білобока», яка завдяки сприянню Юрія Андруховича вийшла у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Івана Малковича.

Присвятила себе книжковій графіці, оформлювала книжки відомих українських письменників, зокрема книгу Прохаська «БотакЄ», ілюструвала дитячі книжки. Заснувала видавництво м’яких тканинних книжечок «Кашалот» (тексти Анна Кирпан, графіка Олена Рубановська).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.