У Франківську на фасаді будинку на вулиці Шпитальній,9 встановили кольорові ролети, щоб підтримати і доповнити абстрактний стінопис луцького художника Дмитра Микитенка.
У понеділок, 12 вересня, о 20:00 в громадському ресторані Urban Space 100 платформа “Тепле Місто” разом з мешканцями будинку по вул. Шпитальній, 9 презентувала спільний проект “Вікна”. В підтримку муралу, який під час фестивалю PortoFranko Гогольfest створив луцький художник Дмитро Микитенко, мешканці будинку погодилися встановити на вікна ролети в колір зі створеним стінописом.
“Історія з проектом розпочалася ще на початку літа, коли в місті в рамках фестивалю створили чотири мурали, – говорить керівник напряму “Теплий арт” Роман Малиновський. – А згодом ще один намалював польський художник Zbiok. Усі стінописи викликали обговорення і навіть обурення. В результаті “мурал” у Франківську цього літа був причиною з кимось посваритися. І цей проект – приклад об’єднання мистецької, громадської ініціативи і мешканців. Це один з найпозитивніших способів використовувати гроші”.
Тепер на фасаді будинку з’явилися різнокольорові вікна, які вдало компонуються з найбільшим у Франківську абстрактним муралом. Ідея належить художнику Яремі Стецику. Він розповідає, що поштовхом для цього проекту стало одне з вікон будинку, оформлене у фіолетовому кольорі.
“Це стало ключовим. Ми вирішили перенести кольори муралу на ролети. – розповідає Ярема Стецик. – Ролетна компанія підтримала наш задум. Важливо було, щоб усі мешканці квартир погодилися встановити на вікна ці ролети. Я знаю наскільки нелегко іноді буває обрати правильний колір. Будинок дуже дружній і на загальних зборах мешканці обговорили і погодили всі кольори представлені на будинку”.
На презентацію завітали і мешканці будинку. Для них така акція стала спочатку несподіванкою, а згодом і приємним бонусом до муралу. Кажуть, що раніше їм дошкуляло сонце. А тепер мають красивий і надійний захист.
“Ми вдячні, що нас переконали і ми погодилися на створення муралу. А тепер ще й встановили ролети, – говорить одна з мешканок будинку. – Вони додають настрою і допомагають від сонця, яке цілий день впирається у вікна”.
Як зазначила куратор мистецької програми фестивалю PortoFranko Гогольfest Дар’я Кольцова, проект “Вікна” це успішний приклад співпраці людей з тим малюнком, який розміщений у них на будинку.
“Цей проект показує. як насправді має відбуватися взаємодія з містом людьми при створенні муралів. І в нашій країні, на жаль, цього не роблять, – пояснює Дар’я Кольцова. – Коли люди зустрічаються з художником, обговорюють, мешканці розуміють, що створений мурал є спільною роботою. Мешканці Шпитальної зіграли важливу роль від моменту створення малюнку до появи ролетів у вікнах. В цьому будинку діє ОСББ і ми довго з ними все погоджували, люди відіграли важливу роль і це було того варте.”
Comments are closed.