Люди

На Прикарпатті завдяки програмі неонатального скринінгу врятували новонародженого Максимка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Програма неонатального скринінгу сьогодні святкує свій перший день народження і може похизуватися по-справжньому значними результатами. За рік в Україні провели понад 140 тисяч обстежень новонароджених.

У деяких випадках завчасна діагностика врятувала життя дітей, пишуть у МОЗ.
На Прикарпатті завдяки програмі неонатального скринінгу врятували новонародженого Максимка

Зокрема, завдяки неонатальному скринінгу в Максима з Івано-Франківщини імунодефіцит виявили одразу після народження. Це дозволило провести хлопчикові трансплантацію кісткового мозку у двомісячному віці та врятувати йому життя, – йдеться у повідомленні міністерства.

Ще рік тому програма починала роботу в 12 областях країни, а зараз, попри війну, доступна на всіх підконтрольних Україні територіях. За цей рік вдвічі збільшилась кількість центрів, які проводять дослідження: свої двері відкрили Харківський та Криворізький центри.

Був ухвалений закон про договори керованого доступу, який дозволив закуповувати препарати за зниженою ціною. Завдяки цьому Медичні закупівлі України вперше змогли придбати дороговартісні ліки для пацієнтів, які страждають на СМА (спінальну м’язову атрофію), яку тепер діагностують та починають лікувати у новонароджених ще до появи перших симптомів.

Нагадуємо: розширений неонатальний скринінг – це комплексне лабораторне дослідження, яке охоплює 21 рідкісне генетичне захворювання та проводиться в перші 48-72 години життя немовляти.

Проведення скринінгу є абсолютно безоплатним для родини, як і подальше дообстеження та лікування дитини у разі виявлення ризиків.

Читайте: «Перетерпіти, перемогти й відбудовувати». На форумі Via Carpatia у Франківську говорили про майбутнє після війни

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.