Люди

На Прикарпатті на 103-му році життя померла медсестра УПА на псевдо «Зелена»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

13 вересня відійшла у засвіти повітова провідниця Українського повітового Хреста, медсестра УПА, жінка-борець Катерина Данів-Гаврилів, відома під псевдо «Зелена».

Жінка померла на 103-му році життя, пише Репортер за повідомленням Болехівської міської ради.

Катерина Олексіївна була непересічною особистістю, яка з юнацького віку присвятила життя боротьбі за самостійну, соборну Українську державу в підпіллі та гідно пронесла палку любов до України крізь століття.

На своєму віку пані Катерині довелося побачити все: і війну, і голод, і перемогу, пройти через сумні та радісні хвилини життя. Були підозри, зради, переслідування, але вона вистояла, не поступилася переконаннями, залишилася вірною собі, Україні і людям. Незважаючи ні на що, пані Катерина боролася за ідею, за Українську державу та відстоювала свою непохитну позицію щодо національних інтересів України. До останніх своїх днів була достойним прикладом для наслідування молодому поколінню – зберігала бадьорість, силу духу та енергію, була носієм наших традицій та глибокої життєвої мудрості.

Постійно брала активну участь у громадсько-політичному житті нашої громади. Проводила зустрічі з молоддю та учнями, розповідала про буремні роки підпільної боротьби, тим самим виховувала у них патріотизм, любов до України, високу громадянську свідомість.

Це була славетна Українка з великим серцем, повним любові до своєї землі. З відходом у засвіти Катерини Олексіївни відійшла і ціла епоха історії нашого краю. Але Її приклад незламності духу, твердості, сили в боротьбі буде надихати і супроводжувати нас – покоління національно свідомих українців.

Міський голова Іван Яцинин, виконавчий комітет Болехівської міської ради, депутатський корпус висловили глибокі співчуття рідним та близьким покійної.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.