На грецькому острові Крит у місті Іракліон у неділю, 19 червня, розпочався Святий і Великий собор православної церкви – більш відомий як Всеправославний собор, пише НВ.
Його початком послужила божественна літургія в соборі Святого Міни. Богослужіння проводить Вселенський патріарх Варфоломій. Нинішня зустріч отців церкви історична – представники православних церков зустрічаються уперше з часів розколу, що стався понад 1200 років тому. Очікувалося, що участь у соборі візьмуть понад 300 єпископів з 14 помісних православних церков.
Однак незадовго до початку собору патріархати Російської православної церкви та православних церков Грузії, Сербії, Болгарії, а також лояльного до сирійського президента Башара Асада Антіохійського патріархату в Дамаску відмовилися брати участь у соборі. Наразі в ньому беруть участь понад 170 єпископів, зазначає агенція KNA.
У РПЦ заявляли, що у Всеправославному соборі повинні брати участь усі Церкви, й тільки тоді рішення Собору будуть легітимними. Москва бойкотує Всеправославний собор через незгоду з “деякими питаннями”, які на ньому будуть обговорені.
У відповідь на це Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що Всеправославний собор відбудеться, незважаючи на відмову Москви брати в ньому участь.
Планується, що Всеправославний собор триватиме до 26 червня.
Учасники Всеправославного собору повинні обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних в діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков. Зазначимо, що про автокефалію просить Україна, бажаючи відійти від впливу Москви.
Окремо передбачалося ще прийняти послання Собору.
Собор не є за своїм статусом Вселенським. На відміну від стародавніх Вселенських соборів він не покликаний вирішувати питання догматичного характеру, не буде вносити нововведень у канонічний устрій і літургійне життя.
Comments are closed.