Люди

На Франківщині зареєстровані випадки сказу, а вакцини нема

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Калущині зареєстровано вже дев’ять випадків сказу серед тварин. Епідеміологи б’ють на сполох та закликають вакцинувати домашніх тварин та бути вкрай обережними у випадках укусів дикими чи свійськими тваринами.

Ситуація зараз залишається складною. Загалом по області у цьому році вже зареєстровано 35 випадків сказу серед тварин, у тому числі — 9 випадків на Калущині, повідомив “Вікнам” завідувач Калуського міськрайонного відділу Державної установи

“Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Богдан Пеленичка.

Сказ вже виявили у 6-ти лисиць, домашнього кота і 2-х домашніх собак. За аналогічний період минулого року виявили тільки 1 випадок сказу у лисиці.

Головним резервуаром збудника сказу у дикій природі, як і раніше, залишаються лисиці, а “підтримують” їх у цьому гризуни.

Зараження відбувається при укусах, подряпинах, ослиненні чи поранень предметами, забрудненими слиною і мозком хворої тварини.

Вакцини від сказу призначили 40 особам проти 54 за аналогічний період минулого року, з них 5 осіб – діти віком до 18-ти років. В першому кварталі 2017 року 13 постраждалих не отримали лікування через те, що вакцини не було.

Щоб не заразитись сказом фахівці рекомендують:

Утримуйтесь від контактів з безпритульними та дикими тваринами, особливо лисицями.

Укушені рани, подряпини, ослинення негайно промийте теплою проточною водою з милом, краї рани обробіть 5% настоянкою йоду або 70° спиртом та накладіть стерильну пов’язку.

Негайно зверніться за медичною допомогою до лікаря-травматолога для проведення антирабічного лікування

Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.

Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.

Не знімайте шкуру з трупів диких тварин.

У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте прізвище, ім’я і по-батькові господаря, його домашню адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.

Щорічно проводьте щеплення проти сказу домашнім та сторожовим собакам.

Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтесь за медичною допомогою!

Пам’ятайте, що тварина, яка Вас укусила, на вигляд може бути здоровою, а захворювання сказом може проявитися навіть через рік і більше!

Якщо людина захворіла на сказ, то її вилікувати уже неможливо! Єдиним засобом профілактики захворювання на сказ є лікувально-профілактичні щеплення за призначенням лікаря.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.