Люди Фото

На Франківщині встановили Хрест миру та єднання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У селі Тишківці, що на Городенківщині, урочисто відкрили Хрест миру та єднання, виготовлений під час міжнародного фестивалю «Свято ковалів – 2014» учасниками з дванадцяти країн світу і подарований громадським об’єднанням «Свято ковалів».

IMG_2211 (3)

Присутній на урочистому відкритті та освяченні сакрального монументу голова облдержадміністрації Олег Гончарук висловив сподівання, що встановлення символічного хреста стане не лише окрасою населеного пункту, але й сприятиме захисту тих тишківчан, які сьогодні захищають українську незалежність від посягань російського агресора, повідомляє прес-служба ОДА.

IMG_2295 (1)

«Щиро дякую тим одинадцяти тишківчанам, які сьогодні демонструють мужність та героїзм, захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої держави, – виступив Олег Гончарук. – У цей відповідальний для країни час ми покликані бути як ніколи єдиними, а встановлення Хреста миру та єднання, як сподіваюсь, стане оберегом та сприятиме перемозі над агресором».

IMG_2386

«Ми віримо в те, що встановлення Хреста є глибоко символічною і навіть магічною, сакральною подією. Сподіваюся, що це додасть нам сили», – зауважив народний депутат України Анатолій Матвієнко.

IMG_2293 (2)

На тому місці, де встановили Хрест, у IX-XIII столітті були оборонні споруди, зокрема вежа-брама з частоколом. Про цей історичний факт створили напис на пам’ятній дошці до Хреста.

«Кожен такий факт, що його ми доносимо із глибин нашої історії, свідчить про те, що нам треба надзвичайно уважно ставитися до свого минулого, берегти його й на цій основі виховувати молоде покоління, – зазначив у коментарі Михайло Довбенко. – Відкриття Хреста – свідчення того, як у наших сьогоднішніх умовах можливо творити добру справу».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні