У селі Ясень, що на Рожнятівщині стався нещасний випадок, який зафіксували в управлінні цивільного захисту.
27 червня 10-річного хлопчика в ногу вкусила змія, після чого його відправили в Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню.
Саме тому даємо невелику довідку:
З отруйних змій в Україні розповсюджені лише гадюки. Загалом їх налічується 5 видів:
Гадюка звичайна
Гадюка степова
Гадюка Нікольського
Гадюка Ренарда
Гадюка носата
Вони розповсюджені по країні дуже нерівномірно. Найбільша їх кількість у південних та східних областях – 5 видів, а найменше – в Західній та Північній Україні – 1 вид. Повсюдно в Україні трапляється лише Гадюка звичайна, повідомляють на сайті Станіславський натураліст.
Отрута цих гадюк є дуже небезпечною і за своїми властивостями та дією прирівнюється до отрути гримучої змії, проте, укус гадюки є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю тварину, вона застосовує останній рубіж оборони – смертоносну отруту.
Проте навіть, якщо вас вкусила неотруйна змія, це не означає, що можна нічого не робити. Медики застерігають, що часто небезпечними є не самі укуси тварин, а інфекція, яку вони можуть при цьому занести. Тому обов’язково необхідно звертатись в лікарню, і до приїзду швидкої продезинфікувати рану.
Раніше від укусів плазунів зазвичай потерпали мешканці гірських районів. Тепер місце розташування вже не має значення, кажуть медики. Плазунів можна зустріти як на городі, так і в парку.
Збільшення кількості плазунів пов’язують зі зміною клімату. Потепління та рясні дощі сприяють їхньому розмноженню. Медики рекомендують бути готовими до небезпеки. Зокрема, йдучи на природу, відповідно одягатися та взуватися.
Comments are closed.