Люди

На Буковині УПЦ МП не пускала до церкви вірян відспівати загиблого воїна (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Віряни ПЦУ у селі Задубрівка Чернівецької області зайшли до храму після сутички з УПЦ МП. Це відбувалось під час похорону полеглого військового Івана Назарія. Мама військового просила священника дозволити занести труну до храму. Представники ПЦУ, з якими говорило Суспільне, кажуть, що після того, як це не дали зробити, зайшли в храм силою.

На Буковині УПЦ МП не пускала до церкви вірян відспівати загиблого воїна

Прихожанка ПЦУ Сідора розповіла, що вперше за чотири роки змогли потрапити до церкви – до цього молилися на дворі.

Сьогодні ховаємо третього воїна з нашого села. Їх усіх не заносили до церкви. Люди зійшли, бо вже не могли цього терпіти. Ми маємо документи, що можемо користуватися храмом. Мама просила занести тіло до церкви. Спочатку хотіли добитися цього мирним шляхом, але довелося силою, – розповідає Сидора.

Одна зі свідків події Тетяна каже, що сама не місцева, але прийшла віддати честь загиблому воїну.

Читайте: Священники УПЦ МП побили українського військового у храмі в Хмельницькому (ВIДЕО)

Чули, що люди тут давно хочуть української церкви. Ми бачили, як вони випровадили московських священників. Ніхто їх не бив та не штовхав, – каже Тетяна.

Група людей змогла зайти через бічні двері храму. За словами одного з чоловіків Олександра Сергієнка, там їх зустріли три чоловіки та священник.

Вони використовували проти нас вогнегасники, щоб не пустити до церкви. Але ми змогли зайти. Центральні двері храму вони підперли ломом. Ми це акуратно прибрали й відкрили двері, щоб занести тіло героя всередину, – розповідає Олександр.

За його словами, з будівлі храму також зняли табличку з написом, що церква у підпорядкуванні УПЦ.

Журналісти намагалися отримати коментар від прихожан УПЦ, однак вони відмовлялися спілкуватись. На Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ йдеться, що до храму прийшли 40 людей в балаклавах, щоб штурмувати храм. Також йдеться, що представники ПЦУ пиляли двері храму, увірвалися туди та заносили червоно-чорний прапор у вівтар. За інформацією УПЦ, поліцейських поблизу храму немає — вони перебувають на в’їзді до села Задубрівка.

Раніше у єпархії повідомили, що відспівування солдата Івана Назарія біля православного храму УПЦ було за взаємної згоди сторін.

Також повідомляють, що настоятеля храму Віталія госпіталізували.

Що відомо

  • Релігійна громада у Задубрівці була однією з перших, хто перейшов до Православної Церкви України. Збори відбулись на початку 2019 року. Після перереєстрації статуту релігійна громада ПЦУ заявляла, що їм перешкоджають проводити службу в храмі. У травні 2021 року релігійна громада ПЦУ виграла суд про законність переходу.
  • У Задубрівці одна церква й дві релігійні громади: УПЦ та ПЦУ. Ключі від храму в УПЦ, капелан ПЦУ в цій церкві не служить.
  • На початку березня у Задубрівці загиблого військового Василя Катана відспівали біля церкви — храм був зачинений. Тесть полеглого бійця просив священника, але потім він вирішив проводити похорон на подвір’ї, щоб уникнути можливих провокацій.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.