Люди

Мешканців Прикарпаття просять допомогти херсонцям

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Від початку повномасштабного вторгнення росії правозахисники та активісти, які опинилися в окупації, продовжують взаємодію зі своїми колегами з інших областей.

Зокрема, попри труднощі зі зв’язком, не втрачаються контакти й з Херсоном, пише Репортер. Прикарпатські активісти продовжують допомагати херсонцям і закликають долучатися мешканців Івано-Франківщини.

допомогти херсонцям новини Прикарпаття

Громадська діячка з Прикарпаття Євгенія Бардяк розповідає, що там залишається чимало активістів. Одна з них – Ірина, з якою Євгенія співпрацює уже майже 15 років. Щоб не сидіти без діла, люди в окупації беруться допомагати тим, хто зараз у скруті, влаштовуючи волонтерські штаби, звідки роздають гуманітарну допомогу:

Моя добре знайома громадська діячка з Херсону разом з родиною зробили вибір залишитись вдома навіть тоді, коли у місто заїхали росіяни на танках. Вона пише про терор з боку військових, переслідування проукраїнських журналістів, активістів і просить пам’ятати, що Херсон – це Україна і він чекає на визволення.

допомогти херсонцям новини Прикарпаття

Через Євгенію Ірина (ім’я змінено з міркувань безпеки) передає й інформацію про гуманітарне становище окупованої Херсонщини. За її словами, в області залишається багато нужденних людей. Це старші самотні херсонці, це сім’ї з дітьми:

Нас багато, хто залишився і продовжує жити/виживати у тимчасово окупованому місті. Так, у нас немає бойових дій. Але емоційно дуже важко. Небезпечно теж.

У Херсоні є принаймні дві групи людей, які потребують допомоги.

Серед перших – прості люди, які не виживуть без підтримки інших в умовах відсутності ліків, продуктів за доступними цінами, неможливості отримати різні соціальні послуги. А друга група – ті, хто допомагає.

допомогти херсонцям новини Прикарпаття

У місті діють волонтерські штаби, об’єднання, сформовані людьми з різних секторів. Окремо Ірина підкреслює залученість бізнесу, який свої ресурси спрямовує зараз саме на волонтерську діяльність. Збирають гроші, купують продукти, готують обіди, організовують гуманітарні вантажі, формують для людей продуктові набори й роздають. І ще роблять багато невидимої роботи.

Всі ці люди не втрачають надії та хочуть розуміти, що питання деокупації Херсону не перенесено на невизначений час. Ця невизначеність і впливає найбільше на рішення їхати. Поки волонтери тримаються. Але вигорають і втомлюються. Ніхто не знає скільки у кого ресурсу вистачить залишатись в Херсоні. І кожен виїзд активних людей впливатиме на інших активних, хто залишається, – зазначає Ірина.

Щоб полегшити гуманітарне становище Херсонщини, активісти з різних областей України шукають шляхи для передачі допомоги. І таки знаходять. Декілька вантажів вже туди доправлені.

Воєнний Великдень. Як франківці влаштовують свято для бійців і переселенців (ФОТО)

За словами Євгенії Бардяк, ще один згодом планують надіслати й з Прикарпаття. А поки формують посилку та збирають кошти для закупівлі продуктів і засобів гігієни. Тому небайдужих людей закликають допомогти придбати необхідне.

Усі звіти по зібраних і витрачених коштах будуть – тут.

Реквізити для допомоги:

PayPal: e.bardyak@gmail.com

ПриватБанк 4149 4993 8243 3884 Бардяк Євгенія Мар’янівна

MonoBank 5375 4114 1372 0447 Бардяк Євгенія Мар’янівна

Отець Іван Рибарук: “Ми перемогли у цій війні з самого початку, бо ідемо з Ісусом”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.