Люди

Мати Романа Ратушного передасть 50 000 проєкту «Твоя підпільна гуманітарка»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Мати загиблого воїна та громадського активіста Романа Ратушного письменниця Світлана Поваляєва передасть 50 тис грн проєкту «Твоя підпільна гуманітарка».

Проєкт спеціалізується на створенні україномовного освітнього контенту, пише Репортер.

Мати Романа Ратушного передасть 50 000 проєкту «Твоя підпільна гуманітарка»
Романа Ратушного знали, як громадського активіста, що боровся за збереження Протасового Яру в Києві

Мати виконала прохання сина підтримувати незалежні й правдиві медіаресурси, повідомив у Facebook засновник освітнього проєкту Остап Українець:

Роман Ратушний заповідав підтримувати незалежні та правдиві медіаресурси. Тому 50 000 гривень з пожертв його пам’яти Світлана Поваляєва вирішила передати Гуманітарці.

«Твоя підпільна гуманітарка» – освітній портал Остапа Українця, Євгена Ліра і Катерини Дудки про гуманітарні науки. Лекції, інтерв’ю, дискусії.

Остап Українець зазначив, що гроші витратять на друк антології «Культурна експансія» — збірки розповідей про те, як Росія намагалась підпорядкувати й асимілювати українську культуру на різних рівнях.

І як за всі століття, всупереч усьому, цього не сталося завдяки таким людям як Роман», — написав Остап Українець. — Ми всі глибоко вдячні їй за довіру, яку мусимо виправдати. Від моменту, коли я дізнався про його загибель, я знав, що ця антологія буде присвячена йому і його чину. Цей проєкт — найменший внесок у його справу, який ми можемо зробити.

Остап Українець додав, що зараз проєкт на етапі збору текстів і паралельної редактури. Як тільки буде готовий макет і пораховані витрати – буде передзамовлення книжки.

Також підтримку від Світлани Поваляєвої отримали ресурси «Історична правда» та «Новинарня».

Довідка

Ратушний Роман Тарасович — громадський діяч, відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві.

Син письменниці, журналістки Світлани Поваляєвої та журналіста, активіста руху «Збережи старий Київ» Тараса Ратушного.

Народився 5 липня 1997 року в Києві.

Брав активну участь у Євромайдані, разом з іншими студентами постраждав від атаки “Беркута” в ніч на 30 листопада 2013 року.

У 2018 році Ратушний очолив ініціативу «Захистимо Протасів Яр», а у 2019 році — однойменну громадську організацію, що були націлені на збереження зеленої зони у Протасовому Яру в центрі Києва та недопущення забудови, яку має намір здійснити ТОВ«Дайтона Груп», близька до великого бізнесмена Геннадія Корбана.

У жовтні 2019 року Роман заявив про погрози йому фізичною розправою та опублікував записи відповідних діалогів із заступником голови офісу президента Андрія Смирнова, а згодом також Геннадія Корбана. Активіст був вимушений переховуватися.

Зрештою наміри забудовника збудувати на схилі три 40-поверхівки були зірвані. Господарський суд у 2021 році визнав недійсним договір суборенди земельної ділянки, де вирубала дерева «Дайтона» і де два роки тому активісти зупинили будівництво через суд.

У березні 2021-го Роман був неправомірно арештований після акції протесту під офісом президента, коли прибічники Сергія Стерненка палили фаєри, розбили скло у дверях і обписали стіни.

Захищав Україну в складі в 93 ОМБР. Загинув 9 червня 2022-го на Ізюмському напрямку.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.