Газета Люди

Марія Рудей та весь її 4-Б клас стали людьми тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає цілий клас четвертокласників та їхню класну керівничку Марію Рудей. За добрі серця і дуже добру справу.

Минулого тижня у франківській школі-ліцеї № 23 учні 4-Б класу показали для молодших школярів виставу-казку «Дідова та Бабина дочка». Поставили її, аби допомогти зібрати гроші родині загиблого воїна Івана Іванківа із села Росільна Богородчанського району.

Іван за контрактом служив танкістом у 10 гірсько-штурмовій бригаді. Останнє місце дислокації – Попаснянський район Луганської області. За рік на війні був двічі поранений. Третє поранення в голову виявилося смертельним. Річниця загибелі – 10 березня. Поховали 20-річного героя в рідному селі 15 березня 2018 року.

Від початку навчального року учні 4-Б класу та їхні батьки взяли родину загиблого бійця під свою опіку.

З словами голови батьківського комітету Оксани Петровської, про родину батькам розповіла класна керівничка Марія Рудей.

«Ми навіть поїхали з нею і кількома батьками у Росільну, аби познайомитись з тими людьми, побачити, як вони живуть, – розповідає пані Оксана. – Родина бідна. Ми везли одяг, взуття, промислові товари, звичайно гроші, які збираємо. Усім, чим можемо, – допомагаємо».

«Наша вчителька нас об’єднала навколо доброї справи», – додає Оксана Петровська.

Читайте Джон Маккейн – людина тижня за версією «Репортера»

Сама ж Марія Рудей каже, коли почалася війна, поставила собі обітницю – щороку опікуватися кимось із бійців чи родиною військового. Вона просто йде в облдержадміністрацію, до відповідальних у справах атовців, і питає, кому найбільше потрібна допомога.

Пані Марія вже опікувалась двома пораненими бійцями. За її словами, нині в них усе в порядку і зі здоров’ям, і з життям. Зараз допомагає родині Іванківих.

«Війна торкнулася кожного з нас, тому ми вирішили хоч трохи допомогти приглушити той біль мами, яка втратила дитину, – говорить вчителька. – Попросили дозволу в дирекції, що під час вистави будемо збирати гроші, аби мама могла поставити пам’ятник своїй дитині. Вона розказувала, що син мріяв мати свій будинок, родину. Не сталося. Хочу, аби люди, які почули про них, не були байдужими і теж помогли цій жінці».

За словами пані Марії, в родині Іванківих працює лише одна мати – на лісокомбінаті, в усі можливі зміни. Чоловік інвалід, у старшого сина також інвалідність.

А дітям вчителька просто пояснила, для чого потрібна ця вистава. «Вони все зрозуміли, – каже Марія Рудей. – Я їм просто сказала: «Уявіть, що ви когось в родині втратили».

Читайте Руслан Марцінків – людина тижня за версією “Репортера”

«Виставу ми готували ще від літа. Ми збираємо гроші для родини хлопця, який загинув на війні. Його мама і тато бідні люди, а ще в нього залишилась маленька донечка, – розказує одна з учениць 4-Б Катерина Кушніренко. – Нам це розказала вчителька, і ми теж вирішили допомогти».

Під час вистави діти зібрали понад 11 тисяч гривень. Гроші передали Євгенії Іванків – мамі загиблого бійця, яка теж приїхала подивитись казку.

Через певні обставини родина загиблого не має статусу і не отримала державну допомогу. Зарплату полеглого бійця вкрали з його банківської картки шахраї – кіберполіція не змогла встановити зловмисників. Мати просить допомоги, аби поставити пам’ятник на могилі вбитого сина.

Усім, хто хоче долучитися до допомоги:

картка Ощадбанку 5167 4901 6477 2809 – Євгенія Іванків.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.