Люди Статті Фото

Маріанна Факас і Марія Козакевич стали людьми тижня за версією “Репортера”

Google+PinterestLinkedInTumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає активісток Маріанну Факас і Марію Козакевич за те, що на день перетворили Івано-Франківськ на місто з фотокарток початку минулого століття.

У суботу, 28 вересня, у центрі Франківська пройшов «Ретро-круїз». Участь взяли десь 100 людей. Жінки були у вінтажних блузках, зі старовинними брошками та яскраво-червоною помадою, а чоловіки – у твідових костюмах і капелюхах. Були й діти, які теж виглядали як малі аристократи.

У Києві «Ретро-круїз» проходить з 2011 року. Його організовує киянка Маріанна Факас.

«На цю ідею нас надихнув лондонський твідовий пробіг, – розповідає Маріанна. – А ще, я – велоентузіаст, належу до київської спільноти велосипедистів. Одного дня я зрозуміла, що можна не просто зустрічатися з друзями та їздити по місту у вихідні, а робити захід, який буде об’єднувати як велосипедистів, так і людей, які люблять культуру, історію та й просто модників».

Крім Києва, ретро-свято один раз було й в Одесі, але франківський круїз був першим на Західній Україні.

Василь Попович став людиною тижня за версією «Репортера»

«Я була натхненна романом «Фелікс Австрія» Софії Андрухович і поїхала до Франківська, щоб зрозуміти місто, побачити, яке воно насправді, – говорить Маріанна Факас. – Провела тут кілька днів. Згодом, познайомилася з Марією Козакевич, франківською велосипедною асоціацією та представниками Пасажу Гартенберг, які підтримали нашу ідею».

Свято провели за підтримки громадської ініціативи «Франківськ, який треба берегти». Її авторка, Марія Козакевич, приєдналася до розробки маршруту архітектурної екскурсії на велосипедах, а асоціація велосипедистів Івано-Франківська забезпечила проведення.

«Сподіваємось, що наступного року фестиваль вдасться зробити ще маcштабнішим і вивести на міжнародний рівень, – говорить Марія Козакевич. – Теми ретро, архітектури, велоспорту дуже близькі нашому європейському місту, тож, додавши до цього місцевого станиславівського колориту та історій, можна зробити свято дійсно особливим, привернути увагу гостей з усієї України та закордону».

Однією з частин «Ретро-круїзу» стало відві­дування музею Івано-Франківська (МІФ), керівницею якого також є Марія Козакевич. Але головна особливість франківського свята – те, що воно було у дусі роману «Фелікс Австрія», дія якого відбувається у Станиславові початку ХХ століття.

Ризикові хлопці. Прикарпатські “наркобарони” потрапили в рубрику “люди тижня”

«До нас приєднався проєкт «Віддана» – це фільм за романом Софії Андрухович. Кіно вийде на екрани 16 січня, – говорить Маріанна Факас. – З нами цей день провели актори фільму в образах своїх персонажів. Потім ми сходили в МІФ, де була виставка костюмів із фільму і лекція на цю тему. Там для широкого загалу вперше показали спеціальне кіно, як створювався фільм «Віддана». А фінал пройшов у Пасажі Гартенберг, де відзначили найкращі костюми учасників».

Актори фільму «Віддана», які приєдналися до свята – Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. На чаюванні, що відбулося біля міського озера, Роман зачитував уривки з книги, присвячені місту. А лекцію про костюми початку минулого століття провела Влада Чеченіна, представниця команди художників з костюмів у «Відданій».

Надія Парфан – людина тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Крім франківців, на «Ретро-круїз» приїхали ще й кияни та львів’яни.

«Сподіваюся, що ми розпочали нову традицію, – говорить Маріанна Факас. – Ми раді, що для більшої аудиторії, зокрема Львова і Києва, ми продемонстрували культурну спадщину Івано-Франківська, і тепер я сподіваюся, що до міста приїжджатиме більше людей».

Ми теж сподіваємось. Бо все, що робиться зі смаком, має тривати.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.