Люди Фото

Мандрівний Docudays UA у в’язниці: у франківському СІЗО показали документальне кіно (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня в Івано-Франківській установі виконання покарань № 12 влаштували кінопоказ фільму “Дівчина проти гравітації”. Організувала подію ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

На захід запросили ув’язнених жінок і підлітків, представників патрульної поліції, Молодіжних радників поліцейських і журналістів, пише Репортер.

Стрічку Єнса Педерсена для показу обрали невипадково. Фільм розповідає історію 11-річної дівчини, доля якої наповнена трагізмом: батько у в’язниці, мати колишня алкоголічка, а у цирковій школі її вважають аутсайдеркою. Попри все це вона виборює звання акробатки та продовжує свій шлях до великої сцени. Це кіно є мотивацією для тих, хто не має належних умов для розвитку або ж готовий залишити свої мрії.

“Я вважаю, що у дівчинки з фільму є все необхідне, аби стати успішною. Бідність і відсутність того ж айфону, якого вона так хоче, мотивують її до праці. Не знаю, чи у неї щось би вийшло, якби жила краще”, – прокоментувала одна з ув’язнених.

Після перегляду зав’язався діалог. Неповнолітні хоч і скупо, та все ж розповіли відвідувачам, що фільм цікавий. А от зізнаватись, чи викликав він бажання до змін, не поспішали.

Соціологи провели дослідження, чи готові українці виходити на Майдан-3

Заступник начальника Установи виконання покарань № 12 Іван Гурик все ж стверджує, що такі заходи приносять хороші плоди:

“Вони стають якісною мотивацією і допомагають молоді переусвідомити власні вчинки. Я знаю чимало тих, хто змінює свою позицію і виходить з бажанням почати нове життя”.

Представник Молодіжних радників поліцейських Богдан Гнот на захід прийшов, щоб краще зрозуміти ув’язнених та побачити місце їх перебування: “Ми займаємося профілактичними бесідами з дітьми. Відповісти їм, що чекає на порушника, деколи доволі складно. Тому мені було важливо побачити, як живуть ув’язнені. Тепер можу сміливо сказати – це останнє місце, куди хочеться потрапити”.

У Франківську презентували мурал з обличчями містян (ФОТО)

Франківські патрульні теж прийшли по відповіді.

“Я хотіла почути від самих ув’язнених, яким чином можна запобігти скоїним помилкам, що штовхає на злочини. Але  зараз від них важко отримати відповіді. На загал вони не готові давати щирі та розгорнуті коментарі. Ця зустріч є певним кроком для налагодження комунікації та подальшої співпраці з ними”, – наголошує патрульна Олександра Бабецька.

Додамо, після перегляду фільму представникам поліції, журналістам, активістам показали, в яких умовах проживають і де навчаються ув’язнені неповнолітні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.