Нині відзначаємо нового обласного прокурора. За дуже тихий прихід.
У вівторок, 30 червня, в Івано-Франківську представляли нового головного прокурора області Владислава Братюка. Захід обіцяв бути дуже неспокійним. Ще за кілька днів до того «Правий сектор» оприлюднив заяву, що таке призначення зроблено «підступно і підкилимно, ігноруючи цінності Майдану, таємно від громади області, а отже, зневажаючи жертви Революції гідності та воєнні події на сході України». Посилаючись на статтю одного з інтернет ресурсів, заявляли, що в минулому Братюк «скоював злочини, несумісні із його посадовим призначенням – хабарництво, отримання «в подарунок» дорогого будинку, ДТП у стані алкогольного сп’яніння, вимагання грошей і т. д.».
Представники Правого сектору вимагали у генпрокурора скасувати призначення, в іншому випадку грозилися смітниковою люстрацією. А за кілька годин до представлення Братюка проанонсували акцію протесту під стінами обласної прокуратури. Але самі не прийшли – ніхто з ПС ані під стінами прокуратури, ані в залі помічений не був.
Натомість прийшли представники Самооборони, з якими у Братюка проблем не виникло. У першу чергу – завдяки заступнику генпрокурора Анатолію Матіосу, який і приїхав представляти колегу. Матіос сходу назвав франківських самооборонців, найбільшою такою організацією в країні, яка дала дуже багато добровольців, і запросив їхнього представника до мікрофона – аби вказати новому прокурору найпроблемніші моменти. Начальник штабу обласної Самооборони Богдан Мойсишин спокійно зазначив, що до прокуратури є багато питань, але конкретно по кожному варто говорити на особистій зустрічі. Що ж до самого Братюка, то – «ми нині даємо йому квоту довіри на 100 днів. По результатах роботи подивимося».
Сам же Владислав Братюк говорив не багато – пообіцяв співпрацю з активістами і висловив сподівання, що виправдає довіру генпрокурора. На тому тихо й мирно все закінчилося.
Про Братюка відомо, що він прийшов до нас із посади районного прокурора Берегова, що на Закарпатті. Сам уродженець Хуста, у прокуратурі з 1998 року, довго працював на Тячівщині, а потім у Виноградові. Щодо закидів ПС у злочинах, то про них згадується тільки в одній публікації, де й доказів цьому практично нема.
Попередника Братюка Ігоря Настасяка, який після Майдану пройшов усі кола громадської люстрації, звільнили минулого тижня. Неофіційною, але найімовірнішою причиною, називають його перепалку через ЗМІ з головою Одеської ОДА Михайлом Саакашвілі. Настасяк розкритикував дії того щодо прокуратури. «Я б не дозволив губернатору робити публічну «порку» головного прокурора», – сказав Настасяк і додав, що голова ОДА «перед тим, як зробити щось різке» – дзвонить і радиться з ним.
А от із ким буде радитися та кому й що радитиме Владислав Братюк, журналісти подивляться ще прискіпливіше, ніж запальні «правосеки» чи розважливі «самооборонівці».
Comments are closed.