Люди

Людина тижня. Тарас Зень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу «Репортер» відзначає відомого в Івано-Франківську пластуна, громадського діяча Тараса Зеня. За те, що всіляко намагається популяризувати історію рідного міста. То він ініціював видання першої аудіокниги про історію Станіслава, то рідкісні й старі відео знаходить. І все це впрезентує франківцям, аби знали та іншим розповідали.

Зень

Минулої тижня у «Бастіоні» презентували аудіокнигу «126 цікавих історій про Станиславів, Станіслав та Івано-Франківськ». Ідея створення такого видання належить Тарасу Зеню.

«Мені доводилось займатись в Івано-Франківську сувенірним магазином і туди постійно постачали диски та аудіокниги різні виконавці, письменники, у тому числі й про історію Львова, при чому у кількох варіантах – історія, легенди, чутки, – говорить Зень. – Так само приходили до магазину аудіокниги про Київ, Харків. Я собі подумав: чому я у франківському магазині маю продавати книги про Львів, Київ чи Харків? Це трохи зачіпало…».

Аудіокнига створена на основі пізнавальної програми «Рідне місто», що виходить в ефірі радіо «Вежа». Це трихвилинні пізнавальні історії та легенди – від заснування Станиславова і до сучасності. Усі історії взяті з книг відомих краєзнавців Михайла Головатого, Івана Боднарева та Наталії Храбатин.

Аудіокнига – це подарункове видання з накладом у 500 примірників. Хронометраж – 2 години 50 хвилин. І що найголовніше – платівку можна легко завантажити в mp3-форматі на сайті «Вежі» та слухати у плеєрі чи в автомобілі.

Але й це ще не все.

«Перед Новим роком був у Києві і засів у центральному кіноархіві України, провів там два дні, – написав у соцмережі той же Тарас Зень. – Перелопатив усе, що пов’язано зі словом «Станіслав». Вдалось віднайти на старих бобінах 30 кіноплівок із тим періодом, коли місто вже не було Станиславовом, але ще не стало Івано-Франківськом. Тоді воно мало назву Станіслав. Усі ті 30 переглянув, 25 оцифрував (п’ять були нецікавими). Це короткі відео з радянських кіножурналів, тривалість кожного – хвилина. Але воно є надзвичайно важливим – унікальними видами міста, яке вже не збереглося, обличчями людей, відзнятими знаковими подіями. Одна з них – відкриття у 1946 році Меморіального скверу з Вічним вогнем, що біля вокзалу. Або відкриття центрального універмагу в теперішньому «Пасажі Гартенбергів». Більшість із тих бобін, згідно з архівним реєстром, востаннє брали в руки у 60-х та 70-х роках».

І вже цього четверга о 18.00 у книгарні «Є» Тарас Зень разом із краєзнавцем Іваном Бондаревим презентуватиме ці відео франківцям. Поспішаймо!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.