Цього разу відзначаємо телеведучого Романа Вінтоніва, більш відомого під псевдонімом Майкл Щур. За чоловічу позицію і правильне розуміння ситуації. Звісно, трохи дивно відзначати людину за цілком нормальні речі, але нині з нормою трохи проблема — більше або героїв, або негідників. А Вінтоніву прийшла повістка і він свідомо іде в армію, попри істеричні крики фанатів.
З Майклом Щуром українці познайомилися перед парламентськими виборами 2012 року. За легендою, він із канадської діаспори, є кореспондентом каналу «УТ-Торонто» і відряджений до України, аби робити інтерв’ю з нашими політиками. Своїми прямолінійними й ніби наївними запитаннями він вводив у ступор не одного високопосадовця, чим викликав чимало посмішок на обличчях простих українців. Зараз же Щур веде програму «Утеодин», де безжально насміхається над усіма проколами нинішньої влади.
Насправді за цим образом ховається наш земляк Роман Вінтонів, який ніколи в Канаді постійно не жив. Народився у Казахстані, а його дитинство пройшло в прикарпатському місті Долина.
Увечері 25 липня на завершення чергового випуску «Утеодин» Майкл Щур попрощався із глядачами, пообіцявши зустрітися з ними, може, через рік. Цю фразу пояснив наступного дня постом у соцмережі Facebook: «Прийшла повістка. Медкомісію пройшов. Все ок. Дякую воєнкому, що дав пару днів, щоб завершити робочі справи. І цього понеділка — відправка на навчання в Десну».
Така новина викликала цілу бурю коментарів від фанів Майкла Щура. Народ навперебій став писати, що от «видно комусь добре насолив», «його усунули», «журналістам закривають рота», «сором новій владі» і т.д. А це неабияк обурило самого Вінтоніва. «Я мовчав-мовчав, але кількість істеричних постів зашкалила», — написав він.
З пояснення Романа, як тільки прийшла повістка, він зателефонував у прес-службу Генштабу, представився, сказав, що в армію піде, але в принципі продуктивнішим був би в інформаційному полі. Там Вінтоніва сконтактували із заступником міністра інформполітики та радником міністра оборони Тетяною Поповою. А та запропонувала йому працювати у проекті Embedded Journalism — прикріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО. «Це небезпечніший варіант з огляду на необхідність частого перебування на передовій. Однак Роман свідомо погодився на цей ризик», — заявила Попова. Також додала, що Вінтонів вестиме щоденники із зони бойових дій, матеріали яких транслюватиме «UA: Перший».
Сам Роман Вінтонів написав: «Чесно кажучи, вважав, що це не варто афішувати, але після того шуму, що піднявсі, вже нема змісту. Ви всі, хто писав ці істерики, знаєте, що ви у мене відібрали? Право вибору. Бо якщо я піду в той департамент, то для тих, хто зараз воює, я буду «сциклом», яке підмовило дурналістів, щоб вони підняли крик. А якщо піду воювати, то буду «жертвов влади, якій заткнули рота». І наостанок. Ви зараз нічим не відрізняєтесі від тих, хто відмазує своїх друзів/синків/чоловіків/однокласників/співробітників. Ви зараз намагаєтесь створити ще одну касту недоторканих».
Простий і правильний вчинок — не ховатися за популярністю, фанатами і не шукати міфічних ворогів. Треба йти — іди. Навіть залишивши вдома молоду дружину і зовсім маленьку доньку.
Comments are closed.