Газета Люди Фото

“Людьми тижня” у “Репортері” стали волонтери, яким не все одно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає тих, хто знайшов час і долучився до благодійних акцій, приурочених до Всесвітнього дня бідних. З ініціативи Папи Франциска його відзначають уже п’ять років у другу неділю листопада.

Так, у франківській громаді «Карітас» роздав 268 ящиків з продуктами щоденного вжитку. Їх отримали літні люди та багатодітні сім’ї. У наборах – олія, борошно, рис, гречка, інші крупи.

Упаковувати продукти допомагав і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Також владика відвідав і благословив декількох нужденних – переважно тих, які сильно хворіють.

Крім того, франківська архиєпархія УГКЦ окремо роздавала набори з продуктами та товарами гігієни бідним мешканцям області. Такими наборами архієпархія забезпечує з початку пандемії тих, хто потребує.

Минулого тижня пакунки з харчами першої необхідності та засобами гігієни отримали мешканці Лисецького, Тисменицького та Калуського деканатів – загалом 134 сім’ї. Допомогу працівники архиєпархіального управління та місцеві священники вручили малозабезпеченим, самотнім, дітям-сиротам та людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Напередодні в архиєпархії закликали небайдужих прикарпатців долучитися до благодійності – не лише на День бідних, а й постійно. Також запропонували усій церковній спільноті започаткувати ініціативу «Нагодуй убогого». В її рамках просять небайдужих приносити продукти, які не псуються, та формувати так званий банк їжі.

Читайте: Галина Бусько – вчителька-антивакцинаторка потрапила в рубрику “Людина тижня”

Не оминула нагоди пригостити франківських безпритульних та нужденних і Спільнота святого Егідія. Тут постійно, двічі на тиждень, роздають їжу тим, хто потребує. На День бідних волонтери разом молилися в костелі Христа Царя та пригощали бідних простими й поживними стравами. Таку акцію влаштували ще у Львові та Києві.

До благодійності у ці дні долучилися не лише релігійні організації, а й прості мешканці. Як повідомили у франківському Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, молоді хлопці Олександр та Дмитро влаштували для малих вихованців велике гощення. Запікали шашлик, картоплю, овочі, дарували солодощі.

У Коломиї до акції «Нагодуй убогого» від УГКЦ доєдналися ще й поліцейські. А у Калуші бідних пригощали парафіяни церкви Святого архистратига Михаїла.

Більшість людей, які долучилися до відзначення цьогорічного Дня бідних, займаються благодійністю не лише до певної дати, а постійно. Вони не можуть відмежуватися від проблем інших. Таке під силу не всім, але можна долучатися до добрих ініціатив хоч коли-небудь. І не жертвувати гроші підозрілим прохачам на вулиці, а, натомість, принести продукти, наприклад, в архиєпархію УГКЦ або в Спільноту святого Егідія у середу чи п’ятницю на майдані Шептицького. Можна пожертвувати гроші (Приватбанк, 5168 7427 1895 5572, Харук Іван Іванович), на які волонтери куплять їжу для нужденних.

Або допомогти іншим благодійникам – на щастя, таких у нас не бракує.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні