Відео Люди

Любив музику, чарку і модний одяг. 10 цікавих фактів про Тараса Шевченка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Тарас Шевченко – напевно найвідоміший український поет. Він народився 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині.

З нагоди річниці з дня народження письменника, “Репортер” зібрав цікаві факти про Кобзаря.

  1. Тарас Шевченко був невисоким. Зберігся «Формулярний список про службу лінійного Оренбурзького батальйону №1» за 1953 рік, у якому зазначено зріст рядового Шевченка 2 аршини і 5 вершків, що дорівнює 164, 46 см.
  2. Шевченко був модним портретистом у Петербурзі, мав добрий прибуток, а тому і вдягався досить модно. У своєму щоденнику Тарас із задоволенням описував придбання ним за 100 рублів плаща-макінтоша.
  3. У Кобзаря є дві могили: у Петербурзі та Каневі. Адже спочатку його поховали на Смоленському кладовищі Санкт-Петербурга, де зараз встановлено пам’ятний камінь, і тільки за два місяці труну з тілом покійного перевезли на батьківщину, до Канева.
  4. Тарасу Шевченкові встановлено близько 1200 пам’ятників по всьому світу. Більшість із них знаходиться на західній Україні.
  5. Поет любив випити зайвого. Полковник Косирев, згадуючи про період служби Шевченка у Ново-Петровському укріпленні, пише, що від пригощань художник не відмовлявся, частіше пив у гостях, ніж своїм коштом, і міг впитися до того, щоб заснути просто в домі господарів.
  6. На банкноті у 50 рублів непризнаної Придністровської республіки зображений Тарас Шевченко.
  7. Незважаючи на бажання знайти дружину, Шевченко так і не одружився. Йому приписують залицяння до щонайменше дев’яти жінок, але всі вони завершилися невдало.
  8. Повноцінної шкільної освіти у Шевченка немає. Він закінчив два класи у церковноприходській школі.
  9. Перший в Україні “Буквар” з’явився завдяки Шевченку, який вийшов у 1861 році. Письменник оплатив наклад у 10 тисяч одиниць. Книга була видана з метою розповсюдження безкоштовних школах для вивчення грамоти.
  10. Тарас Шевченко любив музику і сам грав на гармоніці. Також, крім того, що Шевченко був признаним живописцем, він захоплювався гравіруванням і ліпленням.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні