Люди Статті

Любомир Гев’юк – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» відзначає коломийського бігуна Любомира Гев’юка – за цілеспрямованість і витримку.

Чоловік встановив особистий рекорд і водночас рекорд бігової спільноти Kolomyja running club. Він пробіг 100 кілометрів за 12 годин, 11 хвилин і 57 секунд. Таким способом він відзначив свій 33-й день народження.

Найцікавіше, що бігати чоловік почав лише три роки тому. Каже, на попередній роботі у них була традиція – кожен працівник прописував цілі на наступний рік. От, його шеф і написав – пробігти львівський півмарафон. Гев’юк зацікавився, що ж воно таке, і сам почав готуватися. Розказує, що просто вийшов на озеро і сказав собі, що буде бігати. А потім воно «якось само затягло».

Любомир взяв участь у львівському та франківському півмарафонах, а також «Забігу друзів» на 30 км, який влаштовують у Богородчанському районі. Потім задумався, чи зможе пробігти 100 км. І також почав готуватися – систематично бігав по 20-30 км, розвиваючи витривалість організму. І в день народження вирішив зробити собі подарунок – довести, що зможе подолати сотню.

До теми: Василь Кричун – людина тижня за версією “Репортера”

Отож, 100-кілометровий забіг спортсмен почав о 16.00, а завершив приблизно о четвертій ранку. У середньому біг зі швидкістю майже 10 км за годину. За маршрут обрав коломийське озеро. Там коло має один кілометр і 100 метрів. Таких кіл зробив 91 з половиною.

Перші 50 км дистанції не були проблемними, а далі організм з кожним кроком почав здаватися. Зізнається, був момент, коли якийсь внутрішній голос казав, мовляв, навіщо воно треба, зупинися, пройдися. Каже, була така секундна слабкість, яка минала завдяки підтримці рідних і друзів. Вони підгодовували бігуна фруктами, бутербродами з арахісовим маслом і круасанами. Стежили за пульсом, темпом, давали поради.

Розказує, що через кожніх 10 км робив перерви, аби забігти у кафе в туалет й обмитися від солі, бо роз’їдала шкіру. Спершу в одне, поки не закрилося, а потім в інше.

До теми: Баба Доцька стала людиною тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Результатом він задоволений – бо зміг. Каже, хоч нормально ходити після того ультрамарафону почав лише на п’ятий день, але воно того варте. Тепер Любомир Гев’юк хоче пробігти 160 км.

До речі, протягом усіх 12 годин з Любомиром по черзі бігли 13 спортсменів з Kolomyja running club.

Гев’юк – один із засновників клубу. Існує він з осені минулого року і має зо два десятки активних членів. Вони разом тренуються на озері, беруть участь у різних забігах і популяризують бігунську Коломию. За словами Любомира, у клубі люди різного віку й різних професій. Бо ж почати бігати ніколи не пізно і дуже корисно.

З того всього єдине питання: якщо так піде і далі, то на яку дистанцію зазіхне Любомир Гев’юк, коли досягне пенсійного віку?

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.