Активний розвиток методів променевої діагностики, винахід сучасних комп’ютерних томографів значно розширили можливості медицини. Тепер цілком реально лише за кілька хвилин оцінити внутрішню структуру органів грудної клітки, анатомічних утворень. Низькодозові протоколи суворо контролюють кількість випромінювання та не допускають шкідливого впливу. Найкраще проходити КТ-сканування в сучасних медичних центрах, які оснащені передовою апаратурою, і мають сильну команду професіоналів. Такі установи працюють за європейським зразком, гарантують якісне проведення дослідження та точність результатів.
Специфіка КТ як діагностичного методу
Комп’ютерна томографія є методом пошарового дослідження внутрішньої структури анатомічного утворення чи органу. Вперше був запропонований Аланом Кормаком та Годфрі Хаунсфілдом. Технологія заснована на вимірі та складному комп’ютерному аналізі різниці ослаблення рентгенівського випромінювання різними за щільністю тканинами. КТ-зображення на томографах старих поколінь друкували на плівці. Зараз весь масив інформації обробляється у цифровому режимі, вона одразу записується на носій. Методику успішно використовують не тільки для виявлення патологій, але і як скринінг, інструмент перевірки ефективності лікування, темпів відновлення пацієнта, підготовки до операції, вибору оптимального методу її проведення.
Ключові переваги:
- інформативність;
- точність;
- доступність;
- неінвазивність;
- безболісність;
- можливість 3D-реконструкції у різних площинах;
- відсутність ефекту сумації.
Метод має високу чутливість, дає змогу уникнути складних інвазивних досліджень. Згідно з відгуками, зробити КТ грудної клітини у Києві на професійному рівні, без тривалого очікування та черг вийде у медичному центрі «Гармонія здоров’я». У клініці представлено обладнання останнього покоління, практикуються низькодозові протоколи та створено європейський рівень обслуговування.
Коли необхідно проводити КТ органів грудної клітки
Комп’ютерна томографія дає можливість лише за кілька хвилин визначити порушення у роботі легень, серця, виявити проблеми з бронхами, перикардом, судинами, кістковими структурами.
Основні показання щодо КТ:
- запальні захворювання дихальної системи (переважно вірусні пневмонії);
- дифузні хвороби легень;
- травми грудної клітини;
- ущільнення, круглі осередки, виявлені під час рентгену;
- стадування пухлин;
- пошук метастазів, осередків гострої інфекції;
- розшарування аорти;
- ускладнення при запаленні легенів;
- уточнення неоднозначних даних рентгенографії.
Іноді для посилення чіткості зображення застосовується спеціальна контрастна речовина (часто використовується під час аналізу судин, аорт). Променеве навантаження при низькодозовому протоколі мінімальне – в середньому дорівнює 0,7 мЗв (пропорційно 1-2 знімкам звичайної рентгенографії), але її рівень залежить від обсягу дослідження. Нерідко діагностичні процедури, наприклад, біопсію, рекомендують здійснювати тільки під контролем КТ.
Сканування грудної клітки проводиться, як правило, на вдиху, з невеликою затримкою дихання. Спеціальної підготовки не потрібно. Сеанс триває 5-30 хвилин, залежно від виду, масштабу, кількості завдань. Регулярні профілактичні скринінги, своєчасні звернення до лікаря дозволять максимально знизити ризики серйозних патологій та зберегти здоров’я.
Comments are closed.