Люди

Катерина Осадча навідалися в гості до сиріт, яким допомогла придбати будинок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Катерина Осадча разом із “Твоєю опорою” навідалися в будинок, який придбали для дітей-сиріт.

Телеведуча разом із засновницею благодійного фонду Валерією Татарчук приїхали на Івано-Франківщину, куди евакуювався дитячий будинок сімейного типу Целухіних, пише Репортер.

Осадча

Їхній дім у Рубіжному на Луганщині згорів через обстріли, тоді ж загинув і батько родини. Подітися будинку сімейного типу, на вихованні якого 10 дітей-сиріт, було нікуди. Тож восени, у свій день народження, Катерина Осадча разом із “Твоєю Опорою” оголосили збір у 3,2 мільйона гривень на новий дім для дітей.

Менш як за місяць завдяки небайдужим українцям і донорам з-за кордону збір вдалося закрити. Ще деякий час пішов на пошук будинку, і зараз нарешті родина переселилася та облаштовується на новому місці.

Осадча

Коли дивилася на збір коштів, я просила, щоб тим, хто нам допомагав або хотів, проте не мав змоги, Бог надіслав сторицею. Дуже вдячна та низько вклоняюся всім – Катерині, Валерії, кожному та кожній, хто долучився. Бо таку суму нам би зібрати не вдалося ніколи, – не стримує емоцій мама дитячого будинку сімейного типу Ірина Целухіна.

Жінка каже, що діти почали будувати плани, у них з’являються друзі, а це гарна ознака, що вони закріплюються на новому місці.

Подивитися, як живе родина сьогодні, приїхали телеведуча Катерина Осадча разом із засновницею благодійного фонду “Твоя Опора” Валерією Татарчук.

Осадча

Діти, які проживають у дитячому будинку сімейного типу, – це діти, які вже один раз втратили своє житло, які вже втратили один раз свою сім’ю і батьків. Для мене особисто дуже важливо, щоб вони не поверталися в інтернатну систему, а жили в тій сім’ї, яка їх прихистила, взяла до себе, і мали свій дах над головою, – каже Валерія Татарчук.

Донори з-за кордону іноді запитують: “У вас війна, а ви купуєте будинки?” Ми хочемо закликати українців і великих донорів не боятися донатити на будинки. Ми хочемо цим проєкт показати, що так, в Україні війна, але ми переможемо зовсім скоро. Тому ми купуємо будинки. Тому ми знаємо, що цей будинок простоїть ще двісті років. І тут виросте ще не одне покоління Целухіних”, – каже Катерина Осадча.

 

Натхненні приїздом, діти провели екскурсію зірковим гостям, показали свої кімнати і зізналися, що новий дім їм дуже подобається.

Мені дуже подобається цей будинок. У кожного з нас є ліжко, шафа, куди ми склали свої речі, іграшки, книжки. На попередній квартирі такого не було, – розповідає семирічна Марійка.

Нагадаємо, перед тим як Катерина Осадча та “Твоя Опора” ініціювали збір, родина жила у квартирі площею 44 кв.м, але найбільшою проблемою було те, що в квартирі не було опалення. Тож зимувати там було неможливо.

Целухіни стали першим будинком сімейного типу, якому допомогли з житлом в межах проєкту “Дім для дітей”, ініційованим Катериною Осадчою та фондом “Твоя Опора”. Проєкт продовжують і невдовзі оголосять новий збір, оскільки в Україні через повномасштабне вторгнення без дому залишилося близько трьох сотень дитячих будинків сімейного типу.

Осадча

Проєкт “Дім для дітей” реалізується за консультативної підтримки радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук.

Читайте: Донат дня. Франківські волонтерки збирають гроші на маскування нової техніки

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.