Люди

Калушанки скрутили один мільйон «бандерівських» цигарок на передову

Google+PinterestLinkedInTumblr

Щодня у приміщенні Калуської організації Спілки української молоді збираються жінки та дівчата, щоб підготувати подарунки бійцям ЗСУ. Спочатку це були сухі супи, енергетичні батончики та окопні свічки. Згодом волонтерки взялися за дещо марудну, та все ж потрібну для наших захисників на передовій, справу — виготовлення цигарок.

Тут навіть придумали свій бренд — «Цигарки домашні Бандерівські», який із вдячністю приймають ті, хто після бою чи ворожих обстрілів знаходять вільну хвилинку, щоб перекурити, пишуть Вікна.

Калушанки роблять цигарки на фронт
Фото: Вікна

Про «Домашні Бандерівські» знають практично по всій лінії фронту і завжди чекають волонтерів, які підвозять до наших позицій оригінальні подарунки з Калуша.

Щодня жіночі руки скручують по 3-4 тисячі штук цигарок. А минулого тижня волонтерки скрутили мільйонну цигарку. Право на її виготовлення надали Мар’яні Омелько, яка була однією з ініціаторок такої допомоги для наших захисників.

Почалося все якось трохи спонтанно, — згадує Мар’яна Омелько. — Взагалі автором ідеї був Володимир Климентій, який зараз служить у ЗСУ. Мені ініціатива сподобалася і я на другий же день принесла до СУМу перший кілограм тютюну, пачку мундштуків та примітивну ручну машинку для скручування цигарок.

За словами волонтерки, на початку війни в СУМі завжди було людно, бо ніхто не думав про роботу, а лише про те, як би допомогти хлопцям на війні. Тут робили енергетичні батончики, окопні свічки, плели маскувальні сітки. І спочатку крутіння цигарок, тим більше вручну, здавалося трохи нереальною справою.

Читайте: І освітити, і приготувати. Як у Франківську жінки роблять окопні свічки для фронту (ФОТО)

Коли ж перший блок відправили на фронт і отримали схвальні відгуки від вояків, у нас з’явилося друге дихання. Тоді ми модернізували процес. Закупили електричні машинки, тютюн, цигаркові «набої» і зараз вийшли на досить високу продуктивність, як для такої невеличкої компанії — 3-4 тисячі цигарок у день, — ділиться Мар’яна Омелько.

У кожний блок цигарок дівчата вкладають написаний каліграфічним почерком із жовто-блакитними сердечками лист-пам’ятку для бійців такого змісту: «Цигарки домашні Бандерівські! Виготовлені ніжними жіночими руками для настрою та натхнення пи..дити москалів. Слава Україні!».

Більше читайте у статті Вікон.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.