Люди Світ

Іздрик, Цілик і Померанцев приїхали до Франківська з всеукраїнським книжковим туром

Google+PinterestLinkedInTumblr

У понеділок, 30 травня, в антикафе STANTSIYA презентували нову книгу Юрія Іздрика у співавторстві з Євгенією НестеровичSumma” та поетичну збірку Ірини ЦіликГлибина різкості“.

іздрик, цілик,

На зустріч з пресою Іздрик прийти не зміг. Однак пообіцяв презентувати книгу франківцям вже сьогодні ввечері. До Франківська письменники завітали в рамках спільного всеукраїнського туру. Супроводжує їх президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев. Загалом автори відвідають 25 міст. Франківськ, за словами Ірини Цілик, – 19 місто, куди вони приїхали дружньою компанією. Далі – Коломия.

“Я називаю цей тур подорожжю трьох: сліпого пророка-оракула (Іздрика), його послідовниці (Цілик) та слуги-поводиря (мене)”, – жартує Померанцев.

іздрик

Цікаво, що Ірина Цілик з Іздриком познайомилася вже під час презентацій. Ідея спільного туру на підтримку нових книг авторів, що вийшли у видавництві MERIDIAN CZERNOWITZ, належить саме Померанцеву.

“Найкраще, що я міг зробити, – це викопати рака-самітника з мушлі та показати цього живого класика всій Україні, – говорить він про Іздрика та додає. – А такого письменника як Ірина Цілик уся держава має знати в обличчя, тому і вийшов такий нестандартний тур”.

Тож книга Ірини Цілик “Глибина різкості” стала її першою поетичною збіркою після тривалої перерви. Авторка родом із Києва. Писати почала дуже давно. Пробувала себе вже і у прозі та дитячих книгах. До нової збірки увійшли вірші, написані за останні два роки. Складається вона з чотирьох циклів. Вони про сімейні скелети в шафі, про війну та мир, про спроби розбіратися в собі.

До слова, чоловік Ірини Цілик вже рік воює в зоні АТО. Авторка зізнається, що найбільшим щастям туру було побачити коханого на презентації в Сєвєродонецьку.

Нова книга відомого українського письменника Іздрика та журналістки Євгенії Нестерович зовсім не схожа на творчість їхньої партнерки по туру. Це прозові тексти, зміст яких кожен визначає для себе сам. За словами Померанцева, книга для людей-відлюдьків, самітників, які часто задумуються над проблемою власного буття.

“Якщо ж у вашому житті все добре, то “Summa” – не для вас”, – жартує він.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.