Люди Статті

Іванофранківець Вадим Мельник став людиною тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає франківця Вадима Мельника, який увійшов до «Топ 25 до 25 років» польської версії все­світньо відомого ділового журналу Forbes.

«Загалом аналізували 1500 людей із Польщі і мені невимовно приємно, що я серед 25 найкращих і в топ-5 категорії «Бізнес», – каже Вадим.

Першим про досягнення земляка повідомив у соцмережі його вчитель історії з української гімназії № 1 Володимир Половський. Він випадково дізнався про досягнення Вадима в інтернеті та одразу написав йому, аби пересвідчитись, що то не фейк. Усе виявилося правдою. Каже, Мельник ще в гімназії почав цікавитися робототехнікою, їздив на змагання, перемагав.

Свою компанію Cervi Robotics Вадим заснував ще студентом Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві (Польща). Вона дотепер працює і розвивається, зараз це велика холдингова фірма.

Читайте також: Манікюрниця Ольга Мюллер стала людиною тижня за версією “Репортера”

За словами Половського, Вадим пропонував роботу в своїй компанії однокурсникам, гімназистам з Франківська та навіть викладачам, підтримував фінансово, аби поглиблювали знання.

«Я хотів зробити щось, що фактично зможе змінити світ на краще, – розповідає Вадим Мельник. – І на той момент це був порятунок носорогів від браконьєрів за допомогою дронів».

Десь так і з’явилася ідея платформи Dronhub, яка принесла Вадиму перший успіх. Її особливість у тому, що участь людини у процесі обслуговування безпілотників фактично виключається. Це зарядка та командний центр водночас, яка здатна працювати в екстремальних погодних умовах (від –20 до +60 градусів). Кожен ангар має свою метеостанцію, яка в разі небезпеки заважає дрону виконувати місію. Розробка Вадима сумісна з більшістю промислових дронів, доступних на ринку, відтак – популярна. Наразі його дрони перевозять кров, працюють на знімальних майданчиках Голлівуду.

Читайте також: «Вертеп супергероїв» – люди тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Ще однією, не менш успішною розробкою франківця, став настільний робофутбол – RoboSoccer. Ідея виникла, коли Мельник відпочивав у барі з друзями. В одній кімнаті молодь грала в настільний футбол, а в іншій – футбол на гаджетах. «Чому б не поєднати це?» – подумав він. Розробка і випробування проєкту зайняли близько двох років, нині RoboSoccer знайшов свою нішу на світовому ринку.

«Зараз ми масштабуємося на Середній Схід та Азію, – каже Вадим. – Хочемо стати лідерами автономних безпілотників у Польщі та Європі. Співпрацюємо з другою найбільшою європейською нафтогазовою компанією – Orlen. Скоро відкриваємо офіс в Сінгапурі».

Жартує, що врятувати бодай одного носорога поки що не вийшло, бо в Африку так і не поїхали, але це «поки що».

Читайте також: Захисники України – люди тижня за версією “Репортера”

Найближчою до його роду діяльності у відборі Forbes була категорії «Нові технології».

«Але мені було цікаво, як я виглядаю на фоні інших власне в бізнесі, – пояснює Вадим Мельник. – Більшість конкурентів – випускники Гарварду, Стенфорду, Оксфорду, Кембриджу, тож конкуренція була сильна».

До 30 років він планує створити власний інвестиційний фонд, щоб допомагати стартапам у галузі робототехніки…

Що сказати? Вітаємо, пишаємось. «Репортер» завжди підоз­рював, що Гарварду і Стенфорду ще треба трохи попрацювати, аби дотягнутись до Української гімназії № 1.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.