Люди

Іванофранківці за день здали 19 літрів крові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Прикарпатські донори здали 19 літрів крові. Такий результат проведеної в Івано-Франківську донорської акції «Твоя кров рятує життя – стань донором».

Про це повідомляє «Репортер» з посиланням на «Суспільне».

«Вони врятували понад 130 життів, бо одна максимально допустима доза крові у 450 мілілітрів рятує три життя, – повідомила в ефірі Суспільного лікарка-методистка Прикарпатського обласного центру служби крові Любов Грицишин. – Зібрану сьогодні кров спеціалісти розділяють на еритроцити і плазму, потім обстежують на вірусні гепатити, сифіліс і СНІД. Результати кожен донор отримує безкоштовно. Вони будуть вже у понеділок».

На COVID-19 кров не тестують, бо у Прикарпатському центрі служби крові не мають для цього тест-систем і необхідної апаратури, додала лікарка.

«Коронавірусна інфекція не передається через кров. Про це говорять вчені цілого світу. Однак, аби упередити поширення інфекції, ми у нашому центрі запровадили додаткові обстеження і розмови з людьми, які виявили бажання стати донорами», – сказала Любов Грицишин.

За її словами, охочим стати донорами обов’язково вимірюють температуру і дізнаються , чи були у них контакти з хворими на COVID-19.

Приблизно 50 жителів Івано-Франківська взяли участь в акції «Твоя кров рятує життя – стань донором». Здавали кров в інноваційному центрі «Промприлад. Реновація».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.