У п’ятницю, 30 червня, депутати Івано-Франківської обласної ради розглянули звернення щодо держпрограми психологічної реабілітації учасників АТО з Прикарпаття.
За словами депутата облради Наталії Чаплинської, на сьогодні на Франківщині є понад 10 000 ветеранів війни на Донбасі, демобілізовано 6 487 бійців, 6 234 з яких набули статусу учасника бойових дій.
«Ветерани АТО потребують належної уваги до себе з боку держави та надання їм відповідних соціальних гарантій, – каже депутатка. – Однією з важливих форм соціальної підтримки ветеранів та інвалідів військових конфліктів є психологічна реабілітація за допомогою спеціалізованих психотерапевтичних послуг».
Вона зазначила, що є запропонована схема допомоги бійцям, які пройшли бойові дії, у вигляді санаторно-курортного відпочинку. Але ця схема слабка, більш орієнтована на оздоровлення бійця, а не на його психологічну реабілітацію.
«Світовий досвід роботи з ветеранами, які пройшли бойові дії, свідчить про те, що вони повинні проходити цілий комплекс психологічної підтримки з першого дня повернення до мирного життя. – каже Чаплинська. – Слід вивчити і перейняти досвід держав, де вже є розроблені програми реабілітації військовослужбовців після повернення з гарячих точок та бойових дій (США, Ізраїль, інші). Додатково використовувати напрацювання з психологічної реабілітації фахових громадських організацій учасників АТО, де працюють психологи чи психотерапевти з власними ініціативними розробками, які мають добрі результати щодо відновлення бійців і повернення їх адаптованими в родину та суспільство».
Відтак, депутати обласної ради просять долучити до розроблення і реалізації програм реабілітації Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики України, Міністерство оборони України, експертів та науковців відповідного профілю, а також громадські організації.
Comments are closed.