Люди

Історія та сучасність. Метеостанція у Коломиї працює вже понад 150 років (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Перші спостереження тут здійснювалися ще у 1871 році. Далі метеостанція розвивалася, змінювалось обладнання. Але там досі зберігаються прилади, які служили десятки років тому, пише Репортер з посиланням на сюжет Каналу 402.

Метеостанція у Коломиї працює вже понад 150 років (ВІДЕО)

Обов’язком працівників станції є своєчасна передача даних про температуру, вологість, рівень радіації та інше. Їх збирають на спеціальному майданчику. Тут поряд з сучасним автоматичним обладнанням функціонують і механічні прилади.

Але й людський фактор досі є незамінним. Адже, зважаючи на періодичні вимкнення світла, електронні прилади не завжди можуть вчасно передати дані. Тож людей ніщо не замінить.

Читайте: 18 листопада у Франківську вимкнення триватимуть цілодобово. Схема

Якщо електронні засоби відключені, ми переключаємо їх на автоматику, павербанки, павербокси, – каже Володимир Фригович начальник обласного центру з гідрометеорології. – Ну і плюс є ручні прилади, які ми маємо в запасі: ртутні термометри, гігрометри. Це те обладнання, яке дійсно вже пішло в історію, але на даний момент ми можемо їх використовувати.

Робота метеорологів на сьогодні є дуже важливою, від них залежить не лише прогноз погоди. Вони інформують наших військових, авіацію, ДСНС, фермерські господарства тощо.

В Івано-Франківській області загалом є п’ять метеостанцій, на яких працюють 105 фахівців. До речі, 19 листопада метеорологи відзначатимуть своє професійне свято. Вітаємо!

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.