Люди Фото

Ін’єкція Україною – франківський драмтеатр розповів про гастролі у Кропивницькому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Актори франківського драмтеатру показали у Кропивницькому свої вистави та відтворили приїзд січових стрільців 1918 року. ін’єкція

Проект «Галичина і Подніпров’я 1918-2018» відбувся у Кропивницькому з 16 по 21 жовтня з метою відновлення національних зв`язків за підтримки Українського культурного фонду. Бюджет проекту – 500 тис грн.

«Сьогодні ми вирішили поділитися радістю після поїздки, – розповідає директор театру Ростислав Держипільський. – Нагадаю, ще на початку сезону в планах окрім наших постановок був цей проект. Ми виграли грант, але повірити до кінця в те, що це таки станеться, було важко. В результаті ми вплинули на Кропивницький, але водночас і самі багато чого усвідомили».

Каже, ідея виникла рік тому під час гастролей у Кропивницькому з виставою «Нація». Тоді вони відвідали хутір «Надія» і дізналися про полк січових стрільців, які прибули на Подніпров’я для придушення сільських повстань.

Читайте: Франківські студенти зібрали на благодійній виставі гроші для лікування Станіслава Фармуги (ФОТО)

«Стрільці були елітою нації, відвідали хутір – родинне гніздо Тобілевичів. І замість придушення сталося єднання двох частин України, – каже Держипільський. – Тоді вони відчули себе однією нацією і стрільців згодом відквартирували. Тож у нас виникла ідея відтворити ті історичні події».

Каже, стрільці прибули у червні 1918 року і побачили, що до них велика увага, тому почали марширувати з піснями. З цього історичного моменту почалося і відтворення тих подій в рамках проекту.

«Ми вийшли на вокзал і пішли марширувати містом. Були і мурахи по тілу і сльози накочувалися. Було відчуття, що ми тут і зараз робимо історію», – згадує Ростислав Держипільський.

«Люди нас так сприймали, наче чекали на нас 100 років – приєднувалися, зустрічали квітами», – додає Ольга Комановська.

Читайте: Більше сотні акторів, танці та спецефекти, – у Франківську покажуть шоу-виставу для дорослих “Аліса”

На хуторі «Надія» посадили два дуби і смереку, провели круглий стіл, щовечора грали виставу. Держипільський каже, що це була така ін’єкція Україною, яка була корисною як акторам нашого театру, так і мешканцям Кропивницького.

«Це перші наші такі великі гастролі. Добре, шо у нас була така можливість себе проявити, – говорить Галина Баранкевич. – Я готувалася до того, що мій лемківський концерт не приймуть. І там я зрозуміла, шо це все стереотипи. Люди хочуть нас чути і спілкуватися. Потрібне ще більше спілкування і таких гастролей. Тоді не треба буде зброї і війни».

Кажуть, шо тепер чекають на гастролі колег із Кропивницького.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.