У четвер, 3 серпня, гірські рятувальники області скликали прес-конференцію, аби розказати своє бачення проблеми щодо реформування служби.
Як раніше повідомляв “Репортер”, у вересні Державна служба з надзвичайних ситуацій планує ліквідувати гірську, пошукову рятувальну частину як окремий підрозділ. За словами заступника начальника частини Василя Завалка, є два аспекти, відповідно до яких ліквідовують підрозділ. Перший – це те, що замість гірської частини створять інший підрозділ, який не вимагатиме кваліфікованого керівництва та слухняно виконуватиме накази зверху.
«Із 17 людей на посади призначаються п’ятеро офіцерів, які не мають жодних навиків роботи в горах і не володіють фахом гірських рятувальників», – говорить Завалко.
Другий аспект – гірські рятувальники втрачають мотивацію до роботи, оскільки на посади призначаються лише атестовані ДСНС-ники. Натомість начальник 3-ї гірської, рятувальної групи Василь Кобилюк зазначив, що новостворену службу планують зробити воєнізованою.
«Наші посади хочуть зайняти дилетанти, які навіть намети не вміють розкласти, — говорить він. — Нам уже прийшли листи, що ми будемо звільнені. Але я не переймаюся за себе, мене хвилює доля туристів, які зараз опиняються в потенційній небезпеці».
За словами керівника первинної профспілкової організації гірських рятувальників Ростислава Мартинюка, таким чином посадовці порушують закон, оскільки про реорганізацію служби їх мали повідомити за три місяці до початку ліквідації. Також працівників гірського рятувального підрозділу мали б повідомити про їхнє подальше працевлаштування.
«У нас є своя концепція та своє бачення реформування служби. Є вже напрацювання співпраці з Червоним хрестом», — додає рятувальник із Верховини Іван Філіпчук.
За штатом нині у гірській рятувальній службі Івано-Франківщини працюють 64 гірські рятувальники. Усі ці чоловіки – висококваліфіковані фахівці, адже щоб отримати мінімальну підготовку роботи в горах, потрібно щонайменше півроку.
Comments are closed.