Люди

Гей-пара виграла суд проти України: держава виплатить їм по 5000 євро

Google+PinterestLinkedInTumblr

Гей-пара виграла справу проти України у Європейському суді з прав людини, пише УП.  Суд визнав порушення державою права одностатевої пари на узаконення стосунків. Про це повідомляють в Українській гельсінській спілці з прав людини з посиланням на рішення ЄСПЛ.

Гей-пара виграла суд проти України: держава виплатить їм по 5000 євро

У 2014 році до Європейського суду звернулася гей-пара – Андрій Маймулахін та Андрій Марків. Чоловіки з 2010 року проживали сім’єю як партнери, втім не мали можливості легалізувати свої стосунки.

Під час розгляду справи суд визнав, що на відміну від різностатевих пар, партнери “не мають ані доступу до шлюбу в Україні, ані можливості отримати будь-яку альтернативну форму юридичного визнання”. 

Суд встановив, що відсутність в Україні законодавчого регулювання одностатевих відносин є порушенням статті 8 та 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Кожному з партнерів суд присудив по 5 тисяч євро компенсації.

У коментарі УП керівник Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало розповів, що це перший прецедент в історії України. Розгляд справи тривав майже 10 років.

Суд зазначив, що Україна ратифікувала Європейську конвенцію й зобов’язалася урегулювати законодавство, аби воно відповідало базовим вимогам дотримання прав людини. В Україні цього немає… 

Виключно через те, що пари однієї статі, вони не мають можливості врегулювати цивільні відносини на відміну від різностатевих, права яких регулює Сімейний кодекс, – розповів Михайло Тарахкало.

Він додав, що прецедент “зобов’язує Україну змінити своє законодавство”.

Народна депутатка від партії “Голос” Інна Совсун на своїй сторінці у соцмережі зазначила, що аналогічні рішення ЄСПЛ раніше виносив щодо інших країн, зокрема Італії та Греції. 

Невиконання рішення Європейського суду з прав людини  це репутаційні ризики для України перед Радою Європи та сигнал для європейських країн, що наша держава не здатна належним чином захистити права людини, – написала депутатка.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про “реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар” – переправив її на розгляд.

Читайте: Лицарі, мінерали, кораблі. Що цікавого чекає туристів на Франківщині цього року

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.