Вимкнути телефон, забути про інтернет і відчути справжній смак життя у лісовому наметі, біля вечірньої ватри, у колі ровесників. Все це й не тільки пощастило пережити франківським школярам, які стали учасниками вже традиційної літньої програми – у вишкільному відпочинковому таборі «Чорний ліс».
Упродовж минулого тижня школярі із восьми міських шкіл, які попередньо пройшли конкурсний відбір, таборували у селі Грабівка Калуського району. Таке таборування міське управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики проводить уже восьмий рік поспіль.
«Чорний ліс» відбувається у два етапи, – розповідає Ростислав Микитюк, комендант табору та завідувач відділу сім’ї та гендерної політики Івано-Франківського міськвиконкому. – Першим є написання рефератів у школах на задану тему. Цьогоріч – про Івано-Франківськ протягом 20 років незалежності. На другому етапі відбираються найкращі роботи. Серед 18 шкіл, які подали свої твори, наше журі, куди увійшли відомі історики та краєзнавці, відібрало вісім кращих. До речі, найцікавіший реферат, зі свідченнями очевидців важливих історичних подій, подала команда «Спадкоємці» зі школи-інтернату №1».
Таким чином до «Чорного лісу» потрапили 80 школярів. Команди традиційно розділилися на рої: «Спадкоємці», «Різунівці», «Невгамовні», «Характерники», інші. Крім коменданта, у таборі також були: бунчужний, фельдшер, кухар, музичний керівник табору. Щоденні руханки, змаги, «теренівки», ватри. Щодня нові емоції та очікування. Упродовж семи днів у таборі діяла пошта для таємних побажань і освідчень. Кожен рій змагався за свою першість, гартуючи командний дух, волю, зміцнюючи характер.
За словами Ростислава Микитюка, у всіх інтелектуальних конкурсах лідирувала команда «Коралі» з Української гімназії №1, першою і кращою у практичних конкурсах була наймолодша команда-учасниця – «Червоно-чорні». А остаточними переможцями табору стали «Різунівці» зі спеціалізованої школи №1. Саме вони наприкінці літа представлять місто на обласних змаганнях за програмою «Чорний ліс», що відбудеться у селі Слобода Коломийського району.
Ось що кажуть про тиждень у Грабівці самі школярі.
«Ми були просто змушені влаштувати організаторам страйк, аби провести бодай ще один день у таборі. Так хотілося разом ще трохи поспівати, позмагатися, повеселитися», – говорить Дарина Галіпчак з рою «Геліос» школи №4.
«Тут було все: в’язання вузлів наввипередки, присідання за нецензурні висловлювання, конкурс кашоварів, у якому, до речі, ми, «різунівці», завоювали свою першість, – розповідає Олександр Ковальчук. – Ще було цікаво, коли дощ та вітер не надто додавали впевненості, та ми все ж намагалися розпалити вогонь, маючи лише купку хмизу та герметично запаковані сірники. Заради команди робилося все, що треба».
«Виборювати у конкурсах кожен бал і викладатися на всі 100% – то було щось, – ділиться враженнями від пережитого представниця дівочої частини команди «Різунівців» Анастасія Кочан. – Може це прозвучить дещо банально, але тут я вперше у житті по-справжньому закохалась – у ясне небо, теплий літній дощ, гарячу вечірню ватру. Навіть тісний мокрий намет здавався затишним і комфортним. Куди там цивілізаційним благам!».
Comments are closed.