Люди

Фронтменові гурту Kalush Orchestra хочуть присвоїти звання “почесного громадянина Калуша”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
19 травня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкти рішень про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Калуша» двом калушанам.

Зокрема, звання хочуть присвоїти Олегові Псюку, засновнику і фронтмену гуртів Kalush та Kalush Orchestra, пише Репортер з посиланням на Вікна.

Калуша новини Івано-Франківщини

У проєкті рішень йдеться, що звання хочуть присвоїти “за значні особисті заслуги перед Калуською громадою, вагомий внесок у популяризацію міста Калуша та України на мистецькій світовій арені, високопрофесійне представлення держави та перемогу гурту “Kalush Orchestra” на пісенному конкурсі “Євробачення 2022”.

Також “почесним громадянином” міста може стати Ігор Барна, заслужений тренер України з вільної боротьби, “за видатні особисті заслуги в розбудові Калуської громади, вагомий внесок у розвиток спорту вищих досягнень, підняття престижу України на міжнародній арені”.

Ігор Барна підготував срібного призера Олімпійських Ігор у Пекіні Василя Федоришина.

Зазвичай звання “Почесний громадянин міста Калуша” присвоюють до Дня міста. Перша писемна згадка про Калуш датується 27 травня, а урочистості як правило відбуваються в останню неділю травня.

Почесних громадян міста нагороджують срібним значком та цінним подарунком чи грошовою премією у розмірі п’яти мінімальних зарплат (одноразово).

Нагадаємо, минулого року рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Калуша” приймали у березні-квітні. Тоді таке звання присвоїли трьом калушанам: письменнику Ігорю Гаврилюку; загиблому в ООС воїну Сергію Барничу і голові Калуської міської філії Союзу українок, режисерці театру “Любарт” Любові Липовській.  

Загалом званням “Почесний громадянин міста Калуша” нагороджені 40 осіб. З них 12 — посмертно. Уперше цим званням почали нагороджувати в 1997 році.

Серед Почесних громадян Калуша — герої визвольної боротьби Степан Бандера і Роман Шухевич, троє міських голів — Роман Сушко, Степан Різник та Ігор Насалик, священники Михайло Бігун і Григорій Мороз, експрезидент Віктор Ющенко.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні