Люди Статті

Франківський мер Руслан Марцінків став “людиною тижня”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня Репортер знову відзначає міського голову – за чергову «перемогу», якою встиг похвалитися у соцмережах. І не важливо, якою ціною вона дісталася.

А перемога в тому, що мер виторгував у забудовника 1,2 га під сквер. Натомість решту 2,8 га ТзОВ «Гаразд» таки забудує – оренду ділянки продовжили на 12 років, незважаючи на мораторій.

«Часткова перемога. Усі пам’ятають територію біля озера, яку ми намагалися вберегти від забудови. Отож є дві новини. Хороша полягає в тому, що за цією адресою таки буде облаштовано громадський простір. А погана – мова йде лише про 1,17 га з 4, – повідомив Марцінків у мережі. – Місто використовувало всі методи в межах закону та повноважень, аби відстояти ділянку. Проте, суди розпорядилися інакше. І рішення виявилося не на користь міста. Для того, щоб відстояти хоч частину простору, ми сьогодні пішли на мирову угоду. Згідно з нею, частина ділянки – майже 1,18 га – залишається за містом. Її закріпимо за КП «Центр розвитку міста та рекреації». А також анульовується претензія на стягнення 1 млн 800 тис грн. Тож, поки ми приступимо до облаштування відпочинкової зони».

Звучить майже героїчно. Але ж не все так веселково.

Йдеться про єдину незабудовану ділянку біля озера в районі вулиць Південний бульвар-Гурика. Минулого року чого тільки там не робили, аби зберегти зелену зону. Мер разом з однопартійцями встановили цілодобовий намет, завезли пісочницю й карусель, освятили один хрест, втулили капличку УПЦ та розклали ще 15 менших хрестів.

Тим часом орендар ділянки ТзОВ «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд» вигравав усі суди. І не дивно, бо мав на це юридичні підстави – оренду за умовами договору сплачував регулярно та й сам договір був визнаний чинним аж до 2022 року. А от дії мера більше тягли на рейдерство в ім’я піару.

В результаті суд визнав незаконним дозвіл виконкому на встановлення каплички і постановив демонтувати – і капличку, і хрести. Також за рішенням суду місто мало виплатити ТОВ «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд» 1 843 569 грн орендної плати, оскільки міськрада перешкоджала у користуванні ділянкою за цільовим призначенням.

Натомість, мер заговорив про пошуки компромісу. Як бачимо, він його таки знайшов – на розгляд депутатів підготували текст мирової угоди. Згідно з цим документом, «Гаразд» відмовляється від позовних вимог на 1,8 млн грн та погоджується віддати 1,1766 га на суспільні потреби. Натомість, місто укладе договір оренди на решту 2,234 га терміном на 12 років. Рішення про мирову угоду підтримали 24 депутати.

Іншими словами, директор «Гаразду» Костянтин Бородайко отримає ще 12 років на зведення того, що планував, і мовчазну згоду від мерії на остаточну забудову, навіть попри мораторій на будівництво. І вся боротьба реальних активістів та політичні акції від мера цим просто перекреслені.

Та й сам поділ ділянки – окрема тема для «гордості». Відпочинкова зона, за облаштування якої має взятися «Центр розвитку міста та рекреації», розтяглася якраз по периметру забудови. Можна було за рішенням суду сплатити ті 1,8 млн грн, а за два роки все ж не продовжити угоду з «Гараздом». Тоді з 2022 року мали б повноцінну зелену зону, а не облаштовували чужу прибудинкову територію за гроші міста.

Але два роки – це ще дочекатися треба. А вибори вже восени. Тож треба напрацьовувати нові гасла.

І це не все. Ще один свіжий жест – на оперативній нараді Руслан Марцінків заборонив КП «Теплий дім» залучати агентство для стягнення заборгованості з мешканців Івано-Франківська. І наказав відмінити тендер. Хоча набігло вже 15 млн грн. І в принципі, таку практику стягнення боргів мають й комунальні підприємства у інших областях.

Втім, таке рішення мера – теж передбачуване. Бо ж не личить перед виборами наймати колекторів і наживати собі ворогів серед електорату. Простіше перетерпіти.

До слова, цієї сесії мер з депутатами не втомлювалися дивувати. Звернулися до президента й парламенту з проханням запровадити у школах християнське виховання. А за кілька хвилин ще одне – з приводу запровадження в Україні гендерної ідеології. Зокрема, заборонити пропаганду «маршів рівності» та «гей-парадів».

Тож матимемо ще одну нагоду нагадати на всю країну, яке у нас християнське й сімейне місто. У будівельних кранах в усіх місцях і діркою в кишені.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.