Люди

Франківський екссуддя, який скоїв смертельну ДТП, прописався в горах заради надбавки до пенсії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Івано-Франківський окружний адміністративний суд зобов’язав Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області нараховувати 20% надбавки до розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці Юрію Гриці.

Нагадаємо, колишній суддя Господарського суду Івано-Франківської області Юрій Грица 9 серпня 2011 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, на “Волзі” наїхав на працівників “Івано-Франківськводоекотехпрому”, які проводили ремонтні роботи. В результаті один з них помер в обласній клінічній лікарні, інший – отримав інвалідність, пише Курс.

Суди над Грицою тривають з 8 грудня 2011 року. Його судять за ч. 2 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження.

Попри судову тяганину Грица вершив правосуддя до травня цього року, доки Вища рада правосуддя не відправила його у відставку за власним бажанням.

Суддя був звільнений 23 травня цього року, а 28 травня виконком Яремчанської міської ради видав йому посвідчення мешканця гірського населеного пункту, який має право на гарантії і пільги.

Як йдеться в ухвалі, 20 червня 2019 року Грицу переведено із пенсії по інвалідності на щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці. Зазначимо, що довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80% від зарплати.

У липні він звернувся до Пенсійного фонду про двадцятивідсоткову надбавку за проживання в гірському населеному пункті до грошового утримання судді у відставці та отримав відмову.

У вересні Грица оскаржив відмову в Івано-Франківському окружному адміністративному суді і менш як за місяць суддя Ярослав Матуляк зобов’язав пенсійний фонд дораховувати Гриці по 20% до довічного утримання.

Е-декларацію перед звільненням Юрій Грица подав 4 червня. Задекларував земельну ділянку в (797 кв. м) та недобудований дачний будинок площею 31 кв. м в Івано-Франківську. З транспортних засобів «Волгу» 2005 р.в., на якій вчинив ДТП.

Судячи з декларації, цього року Грица заробив 614 195 грн та отримав 20 072 пенсії. Ще 346 102 грн отримав вихідної допомоги після звільнення. Готівкою тримає 200 тисяч гривень та дві тисячі доларів.

Але 10 червня суддя у відставці подав ще одну декларацію – уточнену, в якій додав, що проживає у місті Яремче у будинку площею 337,7 кв. м, що належить Гавриленку Валерію Григоровичу. Прописка у цьому будинку стала аргументом для суду, щоб призначити Гриці надбавку.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.