Люди

Франківські мальтійці створили місце, де діти забувають про війну (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минув майже місяць, відколи Івано-Франківська Мальтійська Служба Допомоги розпочала благодійну діяльність для дітей в організації «Світлиця», що раніше функціонувала в Маріуполі. Тут збираються діти різного віку, соціального статусу та вподобань, але всі об’єднані стражданнями від війни – хтось тікав у безпечне місце під обстрілами, хтось довго ховався від ракет у підвалі, а хтось уже не побачить своїх рідних.

І серед цих випробувань у «Світлиці»  для всіх бажаючих створили безпечний острівець надії, прийняття та розуміння, інформує Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, пише Репортер.

Такий простір з цікавими та неординарними заняттями для розвитку дітей існував діяв у Маріуполі з 2019 року, та була ініційована МСД Івано-Франківська за підтримки Фундації Святого Миколая. Тому, коли почалась війна, її просто перенесли до Франківська.

Наші Мальтійці побачили гостру потребу в подібній діяльності та вже 1 липня відбулось відкриття простору – безкоштовного, постійного та різноманітного. Все для того, аби хоч трохи абстрагувати й захистити маленьких українців від жахіть війни. Відвідують заняття дуже різні учасники: соціально незахищені, внутрішньо переміщені діти, а також місцеві дітлахи, які переживають трагедію війни.

Адміністраторка проєкту у нашому місті Марта Бриндзей розповідає, що вихованці – це діти віком від 6 до 16 років, які постраждали внаслідок війни.

Діти мають можливість відвідати всі заняття, щоб обрати те, до чого лежить душа.

До прикладу, ми навчаємо дітей медіаграмотності, кулінарії, акторської майстерності, вітражного розпису, проєктного менеджменту, української мови, музики, живопису, англійської мови та загалом розвиваємо творчість і критичне мислення. Окрім щоденних занять, вихованці також мають можливість отримати допомогу психолога, – пояснює Марта Бриндзей.

Організатори кажуть, що з самого початку перед ними стояло завдання створити соціально-культурний центр та продовжити справу Маріупольської Мальтійської Служби Допомоги. Наразі ця праця не має дедлайнів, тому що свою діяльність учасники планують на довгі роки.

В новому, більшому приміщенні, де сьогодні тривають ремонтні роботи, обіцяють створити ще більше різноманіття занять. Сьогодні дітям викладають волонтери, а також ті, хто бажає долучитись до справи формування майбутнього покоління українців.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні