Люди Фото

Франківські дітлахи лікують ведмежат (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 19 грудня, у галереї «Бастіон», студенти-медики організували просвітню акцію для дітей «Лікарня для ведмежат».

На початок акції прийшло всього кілька дітей, але організатори не засмучуються, бо чекатимуть на малечу до 18:00, пише «Репортер».

«Такий проект існує у всій Європі, – розповідає організаторка Марія Маринець. – Спочатку ми не мали таких ведмедиків, для цього довелось виграти грант і пошити спеціальних з внутрішніми органами».

Студенти організували сім локацій з лікарями – лор, офтальмолог, стоматолог, ренгенолог, хірург, травматолог, косметолог.

«Дев’ята локація – це благодійний продаж іграшок для діток, які мають вади розвитку», – каже Марія Маринець.

Студенти, які проводять заняття розповідають, що основна мета – навчити дітей не боятися лікарів, адже малеча боїться не лише маніпуляцій, а й самого вигляду лікарів.

«Батьки реагують на такі акції дуже добре, бо це потім полегшує їм життя – каже учасниця акції Анна Близнюк. – Найбільше діти бояться стоматолога, але найцікавіше їм у хірурга. Там їм одягають халати і маски, дають інструменти. Вони самостійно можуть проводити найпростіші операції».

Такі акції проходять вже кілька років поспіль, здебільшого за запрошенням шкіл або садочків. Студенти кажуть, що за пів року встигають провести до десяти.

Еммі Павлік 4 роки, вона розповідає, що лікарів зовсім не боїться.

«У мене дідусь лікар, – каже дівчинка в костюмі феї. – Я вдома вже пів року лікую ведмедиків, беру в них кров на аналіз. Нещодавно я теж ходила до стоматолога, мені там рожеву пломбу поставили».

Однак попри таке захоплення лікарською справою, Емма мріє стати співачкою.

Дуже цікаво спостерігати, як професійно студенти граються з дітьми і говорять про складні речі. Діти самостійно після рентгену відносять ведмедиків до травматолога.

«Він був нечемним і впав зі сходів», – каже лікар і допомагає накладати пов’язку.

Авторка: Тетяна Скоропляс
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.