Люди

Франківські активісти обурені бездіяльністю Муніципальної варти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Активні мешканці Івано-Франківська, які рятували лебедів на Німецькому озері, обурені тим, що Муніципальна варта їм не допомогла, натомість сама похвалилась у соцмережі піклуванням про птахів.

Мало того, «Репортер» ще й поширив той допис муніципалів у себе на сайті, за що вибачається. варти

“Ганьба Муніципальній варті за брехню, якою вони спробували відбілити свою бездіяльність, – пише керівник ГО “Івано-Франківський риболовний клуб” Тарас Дем’янів. – Коли ми з небайдужими громадянами ввечері 23 березня почали бити на сполох, що на Німецькому озері обмерзають лебеді, то реакції з боку муніципалів чомусь не було. Вони банально відмазались, що лебеді в задовільному стані плавають на відкритому участку води ставка. Хоча в той момент один із лебедів вже був у крижаному полоні. Ну, звісно, їм краще видно з вулиці Галицької, ніж нам за 5-7 метрів від самих птахів. Черговий «втішив» нас, що їхній працівник, повертаючись додому близько 21:00, заїде на озеро і подивиться на ситуацію».

За словами Тараса Дем’яніва, операція з порятунку тривала до 21:45, а обіцяного працівника Муніципальної варти вони так і не дочекались. Натомість наступного дня у соцмережі з’явився допис, де «муніципал позує на фоні птахів».

До теми У Франківську біля Бастіону муніципальна варта затримала 80 підлітків з алкоголем, таблетками та легкими наркотиками

«Питання до Руслана Марцинківа та Богдана Кухарука (міський голова та керівник Муніципальної варти відповідно – Ред.) — для чого ви створили це комунальне підприємство? — запитує Тарас Дем’янів. – Чому ваші підлеглі за кошти громади не виявили бажання навіть під’їхати на місце ввечері та переконатися на власні очі в критичності ситуації? І для чого на другий день вихвалятися про опіку, якої по факту з боку Муніципальної варти нема?».

Керівник Муніципальної варти Богдан Кухарук прокоментував цю ситуацію так:

“У ті дні зранку до нас зателефонували чергові ДСНС і повідомили, що на озері є можливість підмерзання лебедів. Наш працівник з’їздив на озеро і подивився, що ситуація в межах норми і лебеді допомоги не потребують”, – каже Кухарук.

За його словами, того ж вечора до них зателефонував один із мешканців і теж сказав, що птахи можуть замерзнути. Але через те, що в місті відбувалося перепоховання жертв НКВС і було багато викликів, то жоден співробітник Муніципальної варти не зміг туди приїхати.

“Але приїхав зранку. Подивився, що ситуація контрольована, що засвідчив фотографією і цю інформацію виклав на сторінці”.

За словами Богдана Кухарука, допомога лебедям – це їхня добровільна ініціатива.

“Наш працівник, на власному транспорті, добровільно, двічі за два дні, приїжджав на озеро, зафіксував, що з лебедями все гаразд і поїхав додому. Ця публікація, як на мене є дуже неправильна. Зараз наші працівники з ним уже сконтактувалися і дішли певної згоди”.

На завершення Кухарук додав, що навіть якби його працівники і вирішили в дев’ятій вечора чи пізніше їхати рятувати лебедів, він би їх просто не пустив, оскільки це дуже небезпечно. В будь-якому разі довелося б чекати ранку.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.