У понеділок, 1 серпня, у Франківській обласній дитячій лікарні провели прес-конференцію, приурочену тижню підтримки грудного вигодовування. Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» проходить з 1 по 7 серпня в усьому світі.
Дата його проведення обрана невипадково, цього дня в 1990 році прийняли Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування, яку підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Акція проходить під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. WABA працює в тісній співпраці з ЮНІСЕФ.
Як зазначила завідувач РМОМЦ Оксана Манюх, грудне вигодовування – це найкраще годування для новонародженої дитини і протягом її перших 2 років життя, оскільки мають вирішальну роль для її нормального фізичного та розумового розвитку.
«Грудне молоко є персоніфікованою, біологічною, живою рідиною, склад якої змінюється від настрою матері чи спожитої нею їжі. Організм жінки, продукуючи молоко, кожного разу працює, як «сканер» для організму дитини, виявляючи в ньому найбільш небезпечні мікроорганізми, а подолати їх можна за допомогою імуноглобулінів, які виробляються у грудному молоці у відповідності до ситуації з дитиною», – стверджує медик.
Також фахівець називає доказові висновки про те, що грудне вигодовування здатне запобігти у 50% смертності дітей у віці до 2 років, зменшити рівень інфекційної захворюваності, ризики виникнення окремих онкологічних патологій, цукрового діабету другого типу на 35%, захистити від ожиріння, алергічних реакцій тощо.
За словами директора ДОЗ ОДА Мирона Матейка, в області більше 20 років діють програми щодо підтримки грудного вигодовування. За останні 13 років на Прикарпатті зросла кількість медичних закладів, яким присвоєно міжнародний статус «Лікарня доброзичлива до дитини». У цих лікарнях народжується біля 80% усіх дітей, з яких 24% годують грудним молоком дітей віком більше року.
Про пропагування вигодовування дітей грудним молоком не тільки на території області, а й у цілій країні говорить і обласний неонатолог. Вона стверджує, що грудне вигодовування – це не тільки їжа для немовляти, а любов, захист та позитивні емоції як зі сторони мами, так і дитини.
Головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш розповів, що за останні чотирнадцять років завдяки працівникам центру підтримки грудного вигодовування вдалося навчити понад тисячу кволих дітей та їхніх матерів прикладати до грудей. За цей період кількість дітей, яких годують грудьми до трьох місцяві, в області зменшилася на половину – від 56% до 28%. Вдвічі зросла кількість дітей, яких годують грудьми до шести місяців – з 34% до 57%. Як зазначив керівник дитячого лікувального закладу, Івано-Франківська область має найкращі показники з грудного годування в Україні.
Завідувач кафедри дитячих хвороб ПО ІФНМУ Ольга Синоверська наголошує на важливості грудного вигодовування як для немовляти, так і для самої ж матері. Чимало виробників дитячого харчування намагаються виготовляти молоко, яке б мало максимально наближений склад до грудного, однак це майже не реально, як зауважує медик.
«Замінити всі складники грудного молока неможливо, – продовжує науковець. – Воно оптимальне за білковим, ліпідним та жировим складом, містить чимало ненасичених жирних кислот, які необхідні для розвитку малюка. Сміливо можна стверджувати, що діти, яких вигодовували грудним молоком, мають міцніше здоров’я».
Ольга Синоверська також зазначає, що у жінок, які обрали для своїх дітей грудне вигодовування, суттєво знижується ризик розвитку раку грудей.
Comments are closed.