Люди

Франківець Василь Кричун 96 разів піднімався на Говерлу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
73-річний Василь Кричун з Івано-Франківська 96 разів піднімався на найвищу гірську вершину України – Говерлу.

Про  це він написав на своїй сторінці в Фейсбук, повідомляє Репортер з посиланням на Суспільне око.

“2 серпня 96-ий раз піднявся на Говерлу. Відпочив від карантину, загорів. Надихався гірського повітря. Життя прекрасне”, – поділився чоловік у соцмережі.

А вперше підкорив Говерлу Василь Кричун  у 1955 році. Тоді його ще хлопцем, вчився у шостому класі, вчитель фізкультури разом з однокласниками повів на гору.

“Мене тоді найбільше вразили приємні запахи тамтешнього різнотрав’я”, – пригадує українець і додає, – люблю наші гори”.

Останні понад десять років  Василь Кричун ходить на Говерлу на свій день народження – 24 березня, коли ще сніг лежить, мороз і вітер. Каже, одного разу застав на верхівці Говерли сніг заввишки чотири з половиною метри.

“Свого часу я вибігав на Говерлу за 48 хвилин, а найкоротший мій спуск з неї, правда, без правил техніки безпеки – каюся! – тривав лише 10 хвилин і 8 секунд”, – каже франківець.

Окрім любові до гірських краєвидів, Василь Кричун займається спортом – легкою атлетикою.

“До виходу на пенсію я спортом, по суті, не займався. У 2006-му вперше взяв участь у чемпіонаті області з легкої атлетики, а у 2007-му — у відкритому чемпіонаті Києва та у чемпіонаті України. Відтоді постійно на змаганнях різних рівнів. Нині вже набралось більше сотні особисто завойованих призових місць. Підтримую олімпійський девіз: головне — участь”, – підкреслює чоловік.

Торік, наприклад, Василь Кричун став п’ятикратним чемпіоном Києва. Виборов “золото” на дистанціях 100 м, 200 м, 400 м, 800 м та 1500 м. А ще пробіг марафонську дистанцію 21 км у Львові. Фінішну лінію перетнув другим. Загалом у півмарафоні брали участь кілька тисяч спортсменів із 24-х країн світу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.