Люди

Франківцю Михайлу Андрушевському відкрили пам’ятну дошку на рідній школі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Анотаційну дошку полеглому на війні герою Михайлу Андрушевському відкрили у Франківську. Меморіальний знак освятили на фасаді ліцею імені Чорновола, де він учився, пише Репортер з посиланням на Оперативні новини.

Михайлу Андрушевському, Франківська, дошку

Нехай тут завжди будуть квіти, нехай діти і хто би тут працював і буде працювати, завжди пам’ятають, якою ціною нам сьогодні дається наша українська перемога. Я в неї вірю, бо знаю, що за цією жертвою прийде обов’язково перемога. Але вона дається дуже великою ціною, – сказав на відкритті міський голова Руслан Марцінків.

Читайте також: У пам’ять про брата. Мар’яна Ковальчук, сестра загиблого героя з Калуша, збирає історії полеглих для цифрових пам’ятників

У навчальному закладі, де відкрили пам’ятну дошку, Михайло Андрушевський вчився до 9 класу. Був щирим, щедрим і добрим. Батько Михайла пригадує, оскільки син мав за плечима досвід строкової служби, то одразу після початку повномасштабної війни з росією, вирішив стати на захист Батьківщини.

Михайлу Андрушевському, Франківська, дошку

Він усе казав: «Хто, як не я?». Він такий впертий був. Він дуже був лагідний, добрий, помічник мій. Помагав машини ремонтувати. Я працював далекобійником і він хотів ним стати. Після армії я брав його з собою, а він хотів стати як батько, – розповідає батько.

«Майкл» – саме такий позивний обрав у війську собі Михайло Андрушевський. Уже 28 лютого він пішов добровольцем. Побратими згадують, що був сміливим та харизматичним.

Михайлу Андрушевському, Франківська, дошку

«Майкл» – єдиний, хто потрапив не з нашої організації в наш підрозділ. Там, де ми були, і те, що ми робили, ті ситуації не давали нам можливості ні боятися, ні роздумувати. Тобто є завдання, є поставлена мета і бажання вижити. Ми з цим успішно справлялися, допоки першим не загинув наш «Майкл», – розповідає побратим загиблого Михайла Андрушевського, боєць підрозділу «УНСО» Сергій Демчук.

Захищав Михайло Андрушевський землю від московського окупанта у Київській, Сумській та Харківській областях. Загинув 3 травня 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу біля селища Прудянка, що на Харківщині.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.