У неділю, 31 березня, франківці знову вийшли на пікнік поряд з новим будівельним парканом на міському озері. Цього разу прийшло близько 300 небайдужих містян. Люди принесли з собою лопати, граблі та саджанці дерев, кущів і квітів.
Усе висаджували на території, на якій хочуть збудувати чергову церкву, пише Репортер.
Так пікнік перетворили на толоку.
Усі охочі могли братися до садівництва. Люди висадили чотири деревця декоративного глоду, який скоро розцвіте. Також посадили декоративні кущі спіреї з білими квітками.
За словами засновниці ініціативи “Франківськ який треба берегти” Марії Козакевич, символічно купили ще й кущ калини. Його посадять по центру. Ті чотири дерева символізують домівку – чотири стіни й чотири кути.
Ми прагнемо, аби нас почули, аби зелену зону залишили у спокої, – говорить Козакевич. – Міська влада фактично створила цей конфлікт, пообіцявши ділянку і громаді, і перед тим церкві. І мовчки спостерігала, поки тут робився порядок, ставили лавочки. Люди до цього місця звикли і полюбили його, а тепер їм кажуть: ми це у вас забираємо. Ні, це громада є власником цієї ділянки. Ми хочемо, щоб наше місто залишалося зеленими. Ми не виступаємо проти когось, а виступаємо проти будь-якої забудови тут. Якщо керівництво міста, мер, депутати нечесно вчинили, бо пообіцяли і одним, і другим, нехай розхльобують цю кашу, яку вони заварили. Хай обіцяють церкві іншу ділянку, альтернативну, але не в зеленій зоні.
Читайте також: УГКЦ збудує у Франківську біля озера каплицю на 150 м² та дитячий майданчик
Окремо малі й великі франківці поробили квітники й висаджували там різні весняні рослини.
Діти й дорослі намалювали плакати з гаслами: «Залиште озеру дерева», «Озеро без забудов», «Місто задихається від забудови», «Я хочу їсти травичку, а не святий дух», «Церков у місті достатньо – не руйнуйте природу».
Викладачка коледжу фізвиховання, біологиня та відома у місті орнітологиня Наталія Пріяткіна розповідає, що на цьому місці, яке хочуть забудувати, були надзвичайно гарні зарості черемхи, диких яблунь.
Тут була величезна кількість птахів, які гніздувались. Це був куточок дикої природи, – розказує Пріяткіна. – Ще минулого року тут була зелено. Ще минулого року можна було побачити величезну кількість птахів. Ми сюди з екскурсією приходили. А зараз – це шок. Зрубані дерева свідчать про те, що в нас тут не буде нічого зеленого, ніякої зеленої зони. Отой клаптик, який залишився, я так розумію, що ті верби теж підуть, як і тополі, які зрізали.
За словами пані Наталії, у цих місцях водилися вільшанки, зяблики, гніздувалися колонії граків, дятли, сови на зимівлі, бо тут було багато дуплистих дерев.
Але вже від території нічого не залишилося, зараз птах буде пробувати шукати собі поряд місце, але місця немає, то починає десь потрошечки перелітати, – пояснює орнітологиня. – Відповідно вони залишають територію. А там, де немає птахів, – там дерева зі шкідниками, вони будуть швидко вмирати.
Після того, як висадили дерева, кущі та квіти, люди розібрали будівельний паркан. Місце з новими насадженнями назвали сквером «Воїнів Прикарпаття».
На деревця активісти почепили таблички з таким текстом:
Усім полеглим в боям захисникам та захисницям, діючим військовим та ветеранам, синам та донькам Прикарпаття, які боронять і боронили Україну. Хай їхні серця і серця їхніх рідних знайдуть спокій і умиротворення серед цих дерев біля озера. Хай цей зелений куточок природи стане місцем реабілітації та відпочинку героїв, їхніх сімей та всіх містян.
З глибокою шаною та щирою вдячністю за подвиг, громада Івано-Франківська. Березень 2024 року.
Авторка: Світлана Лелик
Comments are closed.