Культура Люди

Франківці Малярчук, Бабкіна і Григорів увійшли до топ-35 молодих представників культури

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Уродженок Франківська Тетяну Малярчук і  Катерину Бабкіну відзначили у категорії література, а франківця Романа Григоріва разом із Іллею Разумейком – в категорії музика і танець.

Редакція журналу НВ назвала 35 найяскравіших представників вітчизняної культури, які досягли успіху до 35 років або значно раніше.

Катерина Бабкіна – поетеса, письменниця, 32 роки.

Якщо зібрати на одній полиці всі книги Катерини Бабкіної, їх виявиться чимало. Це чотири поетичні збірки, дві збірки оповідань, один роман, кілька книг для дітей і підлітків, переклад бестселера “Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи”, три сценарії короткометражних фільмів і солідний перелік видань, з якими Бабкіна співпрацювала як редакторка і колумністка. Також її книги виходили в Польщі, Німеччині, Австрії та Ізраїлі.

Таня Малярчук  – письменниця, 35 років.

Українську письменницю Таню Малярчук, яка з 2011 року живе в Австрії та пише українською та німецькою мовами, називають однією з найтитулованіших серед вітчизняної літературної молоді. Її останній трофей — премія Інгеборги Бахман, одна з найпрестижніших нагород німецькомовної літератури.

У 2016 році її роман Забуття було оголошено Книгою року ВВС. Трьома роками раніше Малярчук отримала премію імені Джозефа Конрада, яку присуджують за “послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, руйнування стереотипів й універсальність послання”.

Твори Малярчук видаються у Німеччині та Австрії. Навесні цього року роман Біографія випадкового чуда (2012) було опубліковано у США, а збірка оповідань Звірослов (2009) — у Чехії.

Роман Григорів, Ілля Разумейко – 34 роки і 28 років, композитори формації NOVA OPERA.

У міжнародного мультижанрового фестивалю Porto Franko в Івано-Франківську цьогоріч був гучний старт: перформансом відкриття стала футуристична опера AEROPHONIA, головну партію в якій виконав літак АН-2. Проект представила музично-театральна формація NOVA OPERA.

“Голос двигуна АН-2 — надпотужний інструмент, його середній діапазон сягає близько 4,5 октави”, — говорить НВ композитор Роман Григорів з NOVA OPERA. І обіцяє: “Ми будемо і далі експериментувати з авіацією, наступні наші літаки — АН-124 “Руслан” та АН-22 “Антей”.

Проект NOVA OPERA було засновано в 2014 році режисером Владом Троїцьким, а Григорів та його колега, композитор Ілля Разумейко, приєдналися до проекту в 2015-му. За три роки вони представили сім постановок, до того ж перша з них — опера-реквієм IYOV — за цей час встигла побувати в Польщі, Данії, Австрії, Македонії, США та Нідерландах.

Ще один напрямок діяльності творчого тандему — фестиваль Porto Franko: Григорів — його президент, а Разумейко — арт-директор.

Повна версія рейтингу на сайті magazine.nv.ua.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.