У суботу 24 червня у рамках фестивалю “Правозахисний вікенд” мешканці Франківська мали змогу поспілкуватися за чашкою кави з київськими гостями з громадської організації “Центр громадянських свобод”. На ранкову зустріч завітало більше десятка людей, які активно задавали питання та брали участь у дискусіях, повідомляє Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта».
Керівниця громадської організації “Молода Просвіта” Прикарпаття Євгенія Бардяк розповіла:
“Часто люди, коли чують слово “правозахисник”, уявляють юристів, адвокатів чи, наприклад, поліцію. І майже ніколи пересічний громадянин не асоціює себе з цим визначенням”.
“Кожна людина, у той чи інший період свого життя може стати правозахисником, – каже Олександра Романцова, координатор проектів моніторингу порушення прав людини на cході України та в Криму «Центру Громадянських Свобод» – не залежно від наявності спеціалізованої освіти. Так, мама, яка відстоює права своєї дитини перед адміністрацією школи, буде правозахисницею. Окремі люди обирають цю галузь своєю постійною професією, інші ситуативно опиняються в такому статусі на певний період”.
Говорили також про тенденції згадування публічно імен чи адрес осіб, котрі тільки підозрюються у вчиненні злочину, але чия вина ще не доведена. Таким чином це піддає ризику народного самосуду не тільки обвинуваченого, але і його рідних, близьких. В окремих випадках, описана ситуація сприяє дискримінації цілої групи меншин за ознакою, наприклад, національності, релігії тощо.
Comments are closed.