Відео Люди

Фермеру з Долинщини знищили 700 кущів лохини через земельний конфлікт (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Руслан Фіголь вклав мільйон грн у ягідний бізнес і вже п’ять років обробляє землю, щоб добре вродила. Але, щойно почав отримувати прибуток, невідомі знищили на фермі 700 кущів.

Чоловік отримав поранення на Майдані отримав поранення, йому розтрощило таз, він і досі шкутильгає. Допомогу, яку отримав від держави, вклав у вирощування лохини. Він орендував гектар поля у селі Оболоння на Долинщині, обгородив та облаштував зрошувальну систему, купив та посадив 4 000 саджанців.

Уночі злочинці зруйнували огорожу і поламали 700 кущів лохини. Один кущ приносить 1,5 кг ягід, один кг коштує 200 грн. За ці роки в ягідний бізнес родина Руслана вклала 1 млн грн. Вони і досі в боргах. Прибуток почали отримувати лише торік, зібрали 3 т ягід.

Завдані збитки підприємець оцінює у 400 тис грн. Каже, що розбій спланований, причина – земля. Вільної ділянки у сільради не було і Руслан домовився про довгострокову оренду із землевпорядником із сусіднього села. Потім з’ясувалося, що жодних документів на неї у землевпорядника немає, хоч гроші він у Руслана взяв.

Фермер звернувся до сільської ради, щоб та дала дозвіл на виділення землі, але його питання не розглянули на сесії. Зараз ділянка вважається державною власністю.

У поліції відкрили справу про знищення кущів лохини, але Руслан Фіголь не сподівається, що винних знайдуть. Адже справу про земельну ділянку не можуть закрити уже кілька років, ані в прокуратурі, ані в поліції на скарги фермера не реагують.

Деталі дивіться у сюжеті “Фактів”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.