У Карпатах всихають смереки. Епідемія розпочалась 15 років тому, у 2000 році, і за цей час охопила величезні території, повідомляє ZIK.
Якщо, за офіційними даними, у 2011 році на Львівщині всихало 22 тис. га лісу, то зараз уже 30 тис. га. Екологи і лісівники б’ють на сполох, адже це може призвести до непоправного.
«Усе почалось з гори Маківка. Далі ця проблема поширилась на Славське, Рожанку, а звідти перекинулась на Закарпаття та Івано-Франківську область, каже директор Інституту екології Карпат Микола Козловський. – Проблема не вирішується, отже екологічна біда поширюватиметься».
Основною причиною всихання смерек у Карпатах є коренева губка. Дерева навіть доводиться вирубувати, щоб паразит не перебирався на інші насадження.
«Коренева губка – це гриб, який поселяється на кореневих частинах смереки. Відповідно дерево стає слабке, напівхворе, а далі трухлявіє. Від найменших поривів вітру воно падає», – розповіла кандидат біологічних наук Дзвінка Калинець-Мамчур і додала, що смереки, які були насаджені людьми після Першої світової війни, є більш чутливими до паразитів. Саме вони зараз і помирають.
Comments are closed.