Люди

Двоє франківських науковців стали лауретами премії імені Петра Тронька

Google+PinterestLinkedInTumblr
12 липня виповнилося 104 роки від дня народження академіка Петра Тронька (1915-2011), голови Національної спілки краєзнавців у 1990-2011 рр.

Цього дня представники Спілки, представники влади вшанували його пам’ять покладанням квітів на могилі на Байковому кладовищі. Потім відбулося вручення Премії імені академіка Петра Тронька. Серед інших, її отримали двоє франківців, повідомляє пресслужба НСКУ.

Премію отримала Ганна Карась  – професор кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор мистецтвознавства. Вона є авторкою понад 130 краєзнавчо-музикознавчих публікацій та книг. Як заступник міського голови очолювала 24 гуманітарні комісії,була ініціаторкою і авторкою розробки «Програми підтримки та розвитку української культури м. Івано-Франківська на період 2001-2005 роки»; обласної комплексної програми «Культура Прикарпаття (2002-2005 роки)».

Також відзначили Володимира Великочого – декана факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор історичних наук. Вчений є одним з авторів розробки Концепції розвитку туризму в Україні до 2020 р., Стратегії та Програми розвитку туризму в Івано-Франківській області до 2010, 2015, 2022 рр. Організував більше 25 всеукраїнських, міжнародних наукових конференцій, круглих столів, є автором більше 170 наукових праць.

Загальноукраїнська Премія імені академіка Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України присуджується з 2013 року щорічно окремим краєзнавцям за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.