Люди Фото

Дружба під час війни. В Івано-Франківську презентували документальну виставу

Google+PinterestLinkedInTumblr

Документальну виставу «Дружба під час війни» зіграли у франківському драмтеатрі. 

Історії підлітків, які втікали від війни, на камерній сцені розповідали шість дівчат-акторок, перше Репортер з посиланням на Суспільне.

новини Івано-Франківська, театр, вистава, дружба під час війни

Півгодинну виставу зіграли на камерній сцені драмтеатру. Серед декорацій – шість стільців, які символізують нову домівку дітей. За сценарієм, діти звикають жити у просторі навколо цих крісел.

Історія, яку розповідає у виставі акторка Наталія Жеребятьєва, частково — і її власна.
Увесь перший день війни я дивилася у вікно, виглядаючи літаки, та була готова померти. Я дуже схудла, бо боялася з’їсти зайвого. Потім тато вирішив відвезти нас до Кам’янця-Подільського, — розповідає у своєму монолозі актриса.
Наталія Жеребятьєва каже, що це — історія дівчинки, яка тікала з Києва, а звідти — до Кам’янця-Подільського. Акторка бачить схожість, бо також втікала від війни двічі: спочатку — з Луганська, потім — із Сєвєродонецька.
Я розумію її. Розумію ці всі історії. Там, де вже говорю про цінності, про дружбу, – то вже моє, — каже Наталія Жеребятьєва.
Режисер-постановник вистави, франківець Євгеній Холодняк розповідає, що для написання сценарію автори записали 12 інтерв’ю з дітьми-переселенцями.
Шукали дітей-підлітків, які зараз переїхали в Івано-Франківськ, і записували з ними інтерв’ю. Згодом об’єднували всі ці історії, розповіді навколо однієї спільної ідеї – дружби, — розповідає Євгеній Холодняк.
Ще одну історію дівчини з Київської області на сцені розповідає Анничка Жураківська.
Це — дуже цікава робота, актуальна. Це — про те, що відбувається саме зараз. Десь мені б хотілося поспілкуватися з тією дівчиною особисто, бо я б їй хотіла поставити ще інші питання, — каже актриса.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.